کد خبر:62828
پ
۲۰۱۴

تولید قطعات پژو در الجزایر بدست قطعه‌سازان ایرانی

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تفاهم‌ اخیر صورت گرفته با شرکت پژو مبنی بر تولید قطعات مورد نیاز این شرکت در سایت تولیدی خود در الجزایر از سوی قطعه‌سازان ایرانی خبر داد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو از تفاهم‌ اخیر صورت گرفته با شرکت پژو مبنی بر تولید قطعات مورد نیاز این شرکت در سایت تولیدی خود در الجزایر از سوی قطعه‌سازان ایرانی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، هاشم یکه‌زارع در مراسم آغاز خط تولید دنا پلاس با موتور توربوشارژ و پژو ۲۰۷Aصندوق‌دار اتومات اظهار کرد: در تفاهم اخیری که با پژو صورت گرفت قرار شده قطعات مورد نیاز سایت تولیدی پژو در الجزایر با مشارکت قطعه‌سازان ایرانی تامین شود. ضمن آنکه قطعه‌سازان ایرانی می‌توانند در الجزایر نیز سرمایه‌ گذاری کرده و قطعات خود را به پژو بفروشند.

وی با بیان این‌که اگر صنعت خودروی ایران نبود سالانه مقدار زیادی ارز برای واردات خودرو از کشور خارج می‌شد، خاطر نشان کرد: به عنوان مثال برای واردات یک میلیون و ۵۰۰ هزار دستگاه خودروی تولیدی تا پایان سال جاری باید ۱۵ میلیارد دلار ارز از کشور خارج می‌شد.

۸۰ درصد کیفیت خودرو به قطعات آن باز می‌گردد

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: ۸۰ درصد کیفیت خودرو به قطعات آن باز می‌گردد که نشانگر بخش مهم قطعه‌سازان در ارتقاء کیفیت خودروها است. البته سال‌هاست که سرمایه‌ گذاری جدید در صنعت قطعه صورت نگرفته و این صنعت در حال پیر شدن است.

وی خطاب به رییس مجلس شورای اسلامی، افزود: در این زمینه از دولت و مجلس محترم می‌خواهیم کمک کند تا با سرمایه‌ گذاری‌های جدید وضعیت صنعت قطعه کشور اصلاح شود، زیرا در غیر این صورت آینده بدی در انتظار آن خواهد بود.

به گزارش اخبار صنایع، مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با بیان این که دو موضوع صادرات و داخلی‌سازی ۷۰ درصدی خودروهای پسابرجامی دو خط قرمز ما در همکاری با خودروسازان خارجی است، تصریح کرد: در این زمینه به پژو تفهیم کرده‌ایم که آن دورانی که هر طور می‌خواستند رفتار می‌کردند تمام شده است و باید اقدام به سرمایه‌ گذاری و ارتقاء تکنولوژی در کشور کند.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه