کد خبر:62849
پ
Vw0V1FhGYVKL

آغاز خرید زعفران به صورت حمایتی در بورس کالا

مدیر عامل سازمان توسعه روستایی: طرح خرید زعفران به صورت حمایتی را شروع کرده‌ایم که خرید و فروش آن در بورس کالا رقم خواهد خورد.

مدیر عامل سازمان توسعه روستایی: طرح خرید زعفران به صورت حمایتی را شروع کرده‌ایم که خرید و فروش آن در بورس کالا رقم خواهد خورد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “حسین صفایی” مدیر عامل سازمان توسعه روستایی و معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص خرید تضمینی محصولات باغی در روستاها اظهار کرد: قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی شامل ۳۰ محصول می شود که گندم یکی از آن ها است. نیمی از این محصولات را تولیدات باغی تشکیل می دهد که شامل سیب درختی، پرتقال، خرما، کشمش می شود.

وی افزود: ۱۳ محصول باغی و ۱۷ محصول زراعی مشمول قانون خرید تضمینی هستند. در سال جاری برای خرید سیب درختی خرید تضمینی انجام شده است که طلب باغداران کامل پرداخت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در رابطه با مطالبات گندم کاران گفت: در بحث گندم میزان محصول بسیار زیاد است و حجم اعتبار بالایی را می طلبد و تمام اعتبارات ملی را تحت شعاع قرارمی دهد. در سایر محصولات حجم پایین تر است و پرداخت سریع تر انجام می شود.

آغاز خرید زعفران به صورت حمایتی در بورس کالا

وی با اشاره به ارائه محصولات در بورس کالا خاطر نشان کرد: کالایی که در بورس، عرضه میشود باید قابلیت استاندارد سازی و تجمیع داشته باشد، همچنین فساد پذیری پایینی داشته باشد لذا کالاهایی که این مشخصات را ندارد نمی تواند در بورس عرضه شود.

به گزارش اخبار صنایع، مدیر عامل سازمان توسعه روستایی و معاون وزیر جهاد کشاورزی افزود: در خصوص لبنیات، شیر خشک در بورس کالا عرضه می‌شود اما شیر خام نمی تواند در بورس عرضه شود اما با محصولاتی که قابلیت عرضه در بورس را داشته باشند موافق هستیم. طرح خرید زعفران به صورت حمایتی را شروع کرده ایم که خرید و فروش آن در بورس‌کالا رقم خواهد خورد.

انتهای پیام///

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − شش =

کلید مقابل را فعال کنید