کد خبر:62647
پ
گوگل و فیسبوک

گوگل و فیسبوک باهم همدست شدند

گوگل و فیسبوک بخش عمده ای از تبلیغات اینترنتی را دست دارند، بنابرین جای تعجب ندارد که در زمینه رهگیری فعالیت‌های اینترنتی کاربران برای نمایش هدفمند تبلیغات باهم همدست شوند.

گوگل و فیسبوک بخش عمده‌ای از تبلیغات اینترنتی را دست دارند، بنابرین جای تعجب ندارد که در زمینه رهگیری فعالیت‌های اینترنتی کاربران برای نمایش هدفمند تبلیغات باهم همدست شوند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، اخیرا کمپانی «Ghostery» که در زمینه توسعه مرورگر و افزونه هایی که مانع رهگیری فعالیت های کاربر می شوند فعالیت دارد، تاکید کرده که بسیاری از سایت های بزرگ دائما در حال ردیابی محتوایی که رویش کلیک می کنیم، وسایلی که میخریم و اطلاعاتی که به اشتراک می گذاریم هستند.

این شرکت با هدف تعیین سایت هایی که در این زمینه بیشترین فعالیت را دارند، مطالعه گسترده ای را انجام داده است.

گوگل در این زمینه جایگاه نخست را به خود اختصاص داده و پس از آن فیسبوک با اختلافی چشمگیر در رده دوم قرار گرفته است.

معمول ترین ابزار مورد استفاده این شرکت ها Trackerها بوده که با کمک آن به جمع آوری اطلاعاتی در مورد علاقه‌مندی‌های کاربران پرداخته اند.

به گزارش اخبار صنایع، رهگیری فعالیت‍‌های اینترنتی کاربر به این شرکت‌ها اجازه می‎دهد تبلیغات را مطابق سلیقه او نمایش دهند، به همین خاطر ممکن است پس از خرید یک کفش یا لباس خاص تا مدت‌ها مواردی از این دست برای شما نمایش داده شود.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه