کد خبر:62675
پ
۲۶۴۷۹۰۸
گمرک اعلام کرد:

دو محموله طلای قاچاق از مسافران ورودی ترکیه کشف شد

گمرک ایران در دو عملیات مبارزه با قاچاق، از کشف دو محموله طلای قاچاق، در یک ماهه اخیر از مسافران ورودی ترکیه خبر داد.

گمرک ایران در دو عملیات مبارزه با قاچاق، از کشف دو محموله طلای قاچاق، در یک ماهه اخیر از مسافران ورودی ترکیه خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، گمرک جمهوری اسلامی ایران، از کشف دو محموله طلای قاچاق در یک ماهه اخیر از مسافران ورودی از ترکیه خبر داد.

عمده ترین دلیل قاچاق مسافری طلا در یک ماهه اخیر، نوسانات شدید قیمت طلا و ارز در در دو طرف مرزهای ایران و ترکیه بوده که انگیزه سودجویان را نسبت به قاچاق طلا و ارز، افزایش داده است.

ماموران گمرک بازرگان، در  دو عملیات مبارزه با قاچاق موفق به کشف ۳ کیلوگرم زیورآلات و طلای ساخته شده قاچاق، از مسافران ورودی به کشور شدند.

دو محموله طلای قاچاق از مسافران ورودی ترکیه کشف شد

دو مسافر ورودی برای قاچاق طلا به کشور، از شگردهای مشابه استفاده و طلاها را در قسمتهای مختلف بدن جاسازی کرده بودند؛ اما ماموران گمرک بازرگان به این ترفند آنها با کمک دستگاه های کنترلی و کنترل اطلاعات مسافران ورودی، پی برده و در نتیجه بازرسی از این مسافران، حدود ۳ کیلو گرم طلای قاچاق کشف و ضبط می کنند.

بر اساس این گزارش، در عملیات نخست ماموران گمرک بازرگان موفق شدند مقدار یک کیلو و ۴۶۰ گرم طلای ساخته شده از یک مسافر زن ورودی به کشور کشف و ضبط کنند.

به گزارش اخبار صنایع، در دومین عملیات ماموران گمرک در حین کنترل مسافران ورودی و بر اساس اطلاعات مسافران نسبت به بازرسی یک زن جوان به کمک تجهیزات کنترلی اقدام می کنند. در بررسی اطلاعات و داده های دستگاه ایکس ری از وضعیت این زن ماموران گمرک به اشیائی مشکوک می شوند که در بدن این مسافر جاسازی شده بود. در کنترل های بیشتر از این زن جوان و در بازرسی کامل مشخص می شود این زن مقدار یک کیلو و ۶۰۰ گرم زیورآلات ساخته شده را در قسمت های مختلف بدنش چسبانده و قصد داشته با این ترفند به صورت قاچاقی این مقدار طلا را وارد کشور کند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه