کد خبر:62392
پ
سکه
مدیر عامل بورس کالای ایران:

عرضه آنلاین سکه در بورس؛ منوط به نظر بانک مرکزی

معاملات بیش از ۶۰ درصد سهام‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود، بورس کالا ظرفیت عرضه سکه را دارد و این تصمیم منوط به نظر بانک مرکزی است.

معاملات بیش از ۶۰ درصد سهام‌ها به صورت آنلاین انجام می‌شود، بورس کالا ظرفیت عرضه آنلاین سکه را دارد و این تصمیم منوط به نظر بانک مرکزی است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر عامل بورس کالای ایران با اشاره به احتمال خطر امنیت و تقلب در معاملات سکه به صورت فیزیکی گفت: معاملات بالای۶۰ درصد سهام‌ها آنلاین است و بورس کالا ظرفیت عرضه آنلاین سکه را دارد و این تصمیم منوط به نظر بانک مرکزی می‌باشد.

مدیر عامل بورس کالای ایران در مصاحبه با خبرنگاران در پاسخ به این سوال که آیا بورس کالا آمادگی عرضه سکه را دارد یا خیر پاسخ داد: شرایط این عرضه در بورس مهیا است، زیرا بورس اوراق بهادار مدت مدیدی است که تجربه عرضه  و تقاضای سهام و کالا را به صورت برخط و آنلاین در قالب سیستم‌های oms و سیستم‌های کارگزاری مطمئن دارا است.

مدیرعامل بورس کالای ایران افزود: در خصوص عرضه آنلاین سکه به دلیل ارزش ذاتی و گران‌قیمت آن اگر افراد بخواهند آن را به صورت فیزیکی معامله کنند با خطر عدم امنیت و تقلب مواجه خواهند شد.

وی افزود: به نظرم ایجاد خرید و فروش طلا و سکه در بستر آنلاین در بورس کالا تجربه خوبی برای معاملات این کالای ارزشمند خواهد بود به علاوه آنکه می‌تواند اثرگذاری قابل توجهی در جهت افزایش امنیت و مبازره با ورود تقلب و پولشویی در این بازار را به ارمغان بیاورد.

حامد سلطانی‌‌نژاد با اشاره به اینکه اگر قصد نظارت بر بازار سکه را داریم بهتر است در سیستم آنلاین آن را اعمال کنیم، گفت: اصراری نداریم که خرید و فروش سکه در بازار خاصی شکل بگیرد بلکه مقصود اصلی سوق دادن معاملات سکه به صورت آنلاین به هر شکل و هر روشی است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بورس کالا زیرساخت‌های لازم را جهت معاملات سکه را در درون خود دارد گفت: بورس برایش تفاوتی ندارد که چه نوع کالا و سهامی را برای معاملات در خود جای دهد و اکنون حدودا بالای ۶۰ درصد سهام به صورت آنلاین خرید و فروش می‌شود و در مورد سکه هم این اتفاق می‌تواند به عمل بیانجامد.

.

به گزارش صنایع، مدیر عامل بورس کالای ایران در پایان گفت: حساسیت و ملاحظات خاصی به منظور عرضه در بورس  وجود ندارد، فقط این مهم منوط به نظر بانک مرکزی است و به نظرم عرضه سکه در بانک کارگشایی هم ایده مناسب و خوبی بود، که ادامه این روش هم در نوع خود پسندیده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه