اخبار برگزیده

کد خبر:62521
پ
Untitled
منصور معظمی:

ثبات مدیریتی و موفقیت صنعت خودرو

معاون وزیر صنعت با اشاره به موفقیت کشور در صنعت دفاعی در چارچوب ثبات مدیریتی، موفقیت صنعت خودرو را نیز در گرو همین رویکرد عنوان کرد.

معاون وزیر صنعت با اشاره به موفقیت کشور در صنعت دفاعی در چارچوب ثبات مدیریتی ، موفقیت صنعت خودرو را نیز در گرو همین رویکرد عنوان کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون وزیر صنعت در گفتگو با خبرنگاران گفت: در صنعت دفاعی توانسته‌ایم موفق عمل کنیم. چرا که اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم‌ها بر روی کار متمرکز شدند و در چارچوب یک ثبات مدیریتی توانستند کار را به نتیجه برسانند. اگر در صنعت خودرو نیز همین‌گونه عمل کنیم، موفق خواهیم شد.

دکتر منصور معظمی، معاون وزیر صنعت و رئیس سازمان ایدرو با اشاره به اینکه طی دهه‌های گذشته دولت‌ها، همواره تلاش کرده‌اند تا استراتژی صنعتی تدوین و توسعه صنعتی را در دستور کار قرار دهند، گفت:‌ در زمان آغاز مسئولیت بنده در ایدرو بعد از بررسی تمامی استراتژی‌های صنعتی پنج حوزه نفت، خودرو، حمل و نقل، صنایع نوین و پیشرفته و تربیت نیرو در اولویت سیاست‌ها قرار گرفت.

وی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران، با بیان اینکه برنامه ایدرو حرکت بر اساس همین اولویت‌ها است گفت: تلاش ما این است که با توجه به امکانات مالی،‌ نیروی انسانی در این راه، تولید داخلی را رونق و توانمند سازیم.

معظمی در پاسخ به این سوال که چرا علی‌رغم صرف هزینه‌های مختلف در صنعت خودروسازی ولی نتوانسته‌ایم، خودروساز شویم، اظهار داشت: اینکه خودروسازی طی دهه‌های گذشته اولویت در صنعت بوده است٬ اشتباه عمل نکرده‌ایم.

ولی اگر از همان روز اول در صنعت خودرو بر روی بخش تحقیق و توسعه و طراحی تمرکز می‌کردیم امروز می‌توانستیم همچون خودروسازهای بزرگ دنیا خودروساز باشیم.

وی در تبیین علت عقب‌افتادگی در صنعت خودروسازی خاطر نشان کرد:‌ یکی از اصلی‌ترین علل، عدم ثبات مدیریتی در صنعت خودروسازی است.

از آنجا که علی‌رغم همه تلاش‌ها، استراتژی صنعتی اجماع شده‌ای تدوین نشده است، لذا با تغییر دولت‌ها و مدیران سیاست‌ها نیز تغییر پیدا کرده است.

معظمی با مقایسه صنعت خودرو با صنایع دفاعی گفت: در صنعت دفاعی توانسته‌ایم موفق عمل کنیم. چرا که اولا نیاز ملی بوده و ثانیا افرادی همچون شهید تهرانی مقدم‌ها بر روی کار متمرکز شدند و در چارچوب یک ثبات مدیریتی توانستند کار را به نتیجه برسانند. اگر در صنعت خودرو نیز همین‌گونه عمل کنیم، موفق خواهیم شد.

به گزارش صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با ابزار خرسندی نسبت به نگاه وزیر محترم صنعت تصریح کرد: جای بسیار خوشحالی و امیدواری است که فردی مانند آقای شریعتمداری بر روی تدوین استراتژی صنعتی مدون تاکید دارند و به دنبال این هستند که سمت و سوی صنعت خودروسازی را مشخص کنند.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
پردیس خودرو
ارسال دیدگاه