کد خبر:62281
پ
مالیات
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد

بررسی لایحه ۵۴ ماده‌ای مالیات بر ارزش افزوده در مجلس

لایحه ۵۴ ماده‌ای مالیات بر ارزش افزوده که توسط دولت در سال ۹۱ تقدیم مجلس شده، در کمیسیون‌های فرعی و کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

لایحه ۵۴ ماده‌ای مالیات بر ارزش افزوده که توسط دولت در سال ۹۱ تقدیم مجلس شده، در کمیسیون‌های فرعی و کمیسیون اقتصادی در حال بررسی است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به کامل‌تر بودن لایحه مالیات بر ارزش‌افزوده، تمدید قانون آزمایشی فعلی را ضروری دانست.

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به لایحه ۵۴ ماده‌ای مالیات بر ارزش افزوده، گفت: این لایحه که توسط دولت در سال ۹۱ تقدیم مجلس شد، در کمیسیون‌های فرعی و کمیسیون اقتصادی به عنوان کمیسیون اصلی در حال بررسی است.

وی افزود: به علت اینکه بررسی لایحه زمان بیشتری نیاز دارد، ضروری است که قانون آزمایشی مالیات بر افزایش افزوده تمدید شود.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در ادامه با بر شمردن بررسی این لایحه در کمیسیون‌های فرعی مجلس افزود: تمدید این قانون را دولت پیشنهاد داده است؛ ولی اینکه این لایحه چه زمانی از کمیسیون نهایی شود و در دستور کار جلسه قرار گیرد، احتمالاً به بعد از بودجه برسد یا به سال آینده برود.

وی در خصوص اظهارنظرهایی مبنی بر اصلاحات جزئی قانون مالیات بر ارزش افزوده و دائمی شدن آن، خاطر نشان کرد: نظر بر این بود مباحثی که در قانون قبلی بوده است، خیلی اصلاح نشود و بعضی از مواد را به صورت اصلاحی انجام دهند و بقیه را مصوب کنند؛ ضمن اینکه کمیسیون اقتصادی نیز این موضوع را به عنوان یک نظر دنبال کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در پایان با اشاره به کامل‌تر بودن لایحه مالیات بر ارزش افزوده، تمدید قانون آزمایشی فعلی را ضروری دانست و اظهار کرد: این قانون باید تمدید شود؛ چرا که قانونی است که روزانه مردم بر اساس آن عمل می کنند و نباید در آن وقفه بیفتد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه