اخبار برگزیده

کد خبر:62015
پ
Fotolia_29303268_1440med100

۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در ایران

مدیرکل سرمایه‌ گذاری خارجی وزارت صنعت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در حوزه صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفته، و کشورهای آلمان، ایتالیا و چین به ترتیب بیشترین میزان سرمایه‌ گذاری خارجی را در ایران داشته‌اند.

مدیرکل سرمایه‌ گذاری خارجی وزارت صنعت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌‎گذاری خارجی در حوزه صنعت، مدنظر قرار گرفته، و کشورهای آلمان، ایتالیا و چین به ترتیب بیشترین میزان سرمایه‌‌گذاری خارجی را در ایران داشته‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، افروز بهرامی در نشست خبری که امروز (دوشنبه) در وزارت صنعت، معدن و تجارت با حضور معاون صنایع این وزارتخانه و نیز قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امر تولید برگزار شد، درباره آخرین وضعیت سرمایه‌ گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت کشور، اظهار کرد: از زمان آغاز به کار دولت دوازدهم تاکنون دو میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی جذب شده است.

۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری خارجی در ایران

وی با اشاره به این‌که از ابتدای دولت یازدهم تاکنون حدود ۱۱ میلیارد دلار به تصویب هیات سرمایه‌‎گذاری خارجی رسیده است، گفت: این رقم مربوط به ۲۵۲ پروژه در حوزه صنعت، معدن و تجارت بوده که ۱۰۶ پروژه در حال بهره‌برداری است.

مدیرکل سرمایه‌‎گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان این که از زمان آغاز به کار دولت دوازدهم دو میلیارد دلار سرمایه‌ گذاری برای ۳۸ پروژه به تصویب رسیده است، یادآور شد: پیش از این چین در رتبه اول سرمایه‌ گذاران خارجی قرار داشت که در حال حاضر به ترتیب آلمان، ایتالیا و چین در رتبه اول تا سوم قرار گرفتند. علاوه بر این در فارس، بوشهر و کرمان به ترتیب بیشترین سرمایه‌ گذاری خارجی صورت پذیرفته است.

طی ۲۰ سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌‎گذاری خارجی در بخش صنعت

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرکل سرمایه‌‎گذاری خارجی وزارت صنعت، ادامه داد: طی ۲۰ سال گذشته ۴۰ میلیارد دلار سرمایه‌‎گذاری خارجی در بخش صنعت، معدن و تجارت مدنظر قرار گرفته که به طور متوسط سالانه معادل دو میلیارد دلار سرمایه‌‎گذاری خارجی به شمار می‌آید.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه