کد خبر:62014
پ
بورس
مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو تاکید کرد

لزوم تعیین قیمت پایه توسط کارگروهی در بورس کالا

قیمت‌های تابلوی بورس کالای ایران نباید با قیمت‌های جهانی تفاوت زیادی داشته باشد از همین رو نیاز است که کارگروهی، قیمت پایه را مشخص کند.

قیمت‌های تابلوی بورس کالای ایران نباید با قیمت‌های جهانی تفاوت زیادی داشته باشد از همین رو نیاز است که کارگروهی، قیمت پایه را مشخص کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو گفت: قیمت‌های تابلوی بورس کالای ایران نباید با قیمت‌های جهانی تفاوت زیادی داشته باشد از همین رو نیاز است که کارگروهی، قیمت پایه را مشخص کند.

امیر صباغ در نشست بورس کالای ایران، برای رفع مشکلات تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی، ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: یکی از راهکارهای رفع مشکل تولیدکنندگان لوله و پروفیل و ورق فولادی، این است که کارگروهی برای تعیین قیمت پایه ورق فولادی در آن بورس تشکیل شود.

وی ادامه داد: همچنین، عرضه ورق فولادی در مچینگ به صورت مدیریت شده باشد.

مدیر اقتصادی و توسعه سرمایه‌گذاری ایمیدرو اظهار داشت: صادرات محصولات فولاد مبارکه در سال جاری به دلیل تعرفه اروپا کاهش یافته و در نتیجه عرضه در داخل افزایش پیدا کرده است.

در این نشست، اعضای سندیکای تولیدکنندگان لوله و پروفیل فولادی بر پایین بودن عرضه نسبت به تقاضا تاکید داشتند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نماینده شرکت فولاد مبارکه نیز گفت: علاوه بر تولیدکننگان لوله و پروفیل فولادی، مصرف‌کنندگان دیگری همچون تولیدکنندگان لوازم خانگی نیز داریم و باید به تقاضای همه مصرف‌کنندگان ورق پاسخ دهیم. اما نماینده سازمان حمایت از تولیدکننده و مصرف‌کننده معتقد بود که عرضه ۳۰ به ۷۰ نباید تغییر کند، چرا که موجب بر هم خوردن بازار می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایمیدرو
ارسال دیدگاه