اخبار برگزیده

کد خبر:61948
پ
عوارض
در بودجه سال 97

عوارض خروج از کشور سه برابر شده است

عوارض خروج از کشور در بودجه سال ۹۷ سه برابر شده و برای سفر اول ۲۲۰ هزار تومان و سفر دوم ۳۳۰ هزار تومان هزار تومان عوارض در نظر گرفته شده است.

عوارض خروج از کشور در بودجه سال ۹۷ سه برابر شده و برای سفر اول ۲۲۰ هزار تومان و سفر دوم ۳۳۰ هزار تومان هزار تومان عوارض در نظر گرفته شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این ارقام در حالی برای بودجه ۹۷ پیشنهاد شده که هم اکنون قیمت بلیت «لحظه آخری» بسیاری از سفرهای خارجی با هواپیما، بسیار کمتر و گاهی در حدود ۱۰۰ هزار تومان است.

بر اساس لایحه تقدیمی دولت به مجلس در بودجه ۹۷ عوارض خروج از کشور به ۲۲۰هزار‌ تومان افزایش پیدا می‌کند. این عوارض در حال حاضر ۷۵ هزار تومان تومان است. به بیان ساده تر، عوارض مذکور حدود سه برابر شده است.

بر این اساس در سفر دوم به خارج از کشور ۵۰ درصد این مبلغ بیشتر شده و به ۳۳۰ هزار تومان می‌رسد. برای بار سوم و سفرهای بیشتر نیز این مبلغ به ۴۴۰ هزار تومان افزایش می‌یابد.

این ارقام در حالی برای بودجه ۹۷ پیشنهاد شده که هم اکنون قیمت بلیت «لحظه آخری» بسیاری از سفرهای خارجی با هواپیما، بسیار کمتر و گاهی در حدود ۱۰۰ هزار تومان است.

رقم پیشنهادی دولت برای عوارض خروج از کشور شامل تفکیک عوارض گونه‌های مختلف سفر نیست. عوارض سفرهای زیارتی نیز ۱۱۰ هزار تومان برای هر نفر پیشنهاد شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، هم اکنون عوارض سفرهای زمینی و دریایی هر نفر ۲۵ هزار تومان است و عوارض خروج برای سفرهای زیارتی نیمی از اعداد مذکور است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
انتخاب