اخبار برگزیده

کد خبر:62042
پ
بهرامی
مدیر دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت خبر داد

سرمایه‌گذاری خارجی دو میلیارد دلاری در بخش صنعت

مدیر دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت از تصویب دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای ۳۸ پروژه در بخش صنعت، معدن و تجارت خبر داد.

مدیر دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت از تصویب دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای ۳۸ پروژه در بخش صنعت ، معدن و تجارت خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به گفته مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت در دولت دوازدهم دو میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی برای ۳۸ پروژه در بخش صنعت ، معدن و تجارت مورد تصویب قرار گرفت.

افروز بهرامی در سخنان کوتاهی در نشست خبری امروز قائم مقام وزیر در امور تولید و معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: از ابتدای دولت یازدهم ۱۱ میلیارد دلار پروژه با استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در بخش صنعت ، معدن و تجارت مورد تصویب هیأت سرمایه‌گذاری خارجی قرار گرفت که شامل ۲۵۲ پروژه بود و ۱۰۶ پروژه آن افتتاح شدند.

وی با اعلام اینکه از مجموع این سرمایه‌گذاری‌های خارجی دو میلیارد دلار مربوط به دولت دوازدهم و شامل ۳۸ پروژه بود، افزود: با توجه به اینکه در ۲۰ سال گذشته در مجموع ۴۰ میلیارد دلار یعنی معادل سالی دو میلیارد دلار جذب سرمایه‌گذاری خارجی در تمام حوزه‌ها داشتیم‌، این میزان جذب سرمایه‌گذاری خارجی از آغاز دولت یازدهم در بخش صنعت ، معدن و تجارت قابل توجه بود.

بهرامی با تأکید بر اینکه انتقال تکنولوژی و دسترسی به بازارهای بین‌المللی در تمامی قراردادهای خارجی جدید لحاظ شده است، تصریح کرد: توزیع سرمایه‌گذاری خارجی متوازن شده و به سمت استان‌های کشور سوق داده شده است. در این مدت فارس، بوشهر و کرمان بیشترین سرمایه ‌گذاری خارجی را توانستند جذب کنند. کشورهای آلمان، ایتالیا و چین نیز بیشترین سرمایه‌گذاری را انجام دادند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر کل دفتر سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن و تجارت یادآور شد: بخش صنعت ، معدن و تجارت سالانه ۲۰ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری (اعم از خارجی و داخلی) نیاز دارد که شش میلیارد دلار آن را برای سرمایه‌گذاری خارجی در نظر گرفتیم.

انتهای پیام///

منبع
شاتا
ارسال دیدگاه