کد خبر:61958
پ
اسلامی

حضور نمایندگان بانک مرکزی در مجمع ثبات مالی اسلامی

شانزدهمین مجمع ثبات مالی اسلامی و سی و یکمین نشست شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی با حضور نمایندگانی از بانک مرکزی و سازمان بورس در مالزی آغاز به کار کرد.

شانزدهمین مجمع ثبات مالی اسلامی و سی و یکمین نشست شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی با حضور نمایندگانی از بانک مرکزی و سازمان بورس در مالزی آغاز به کار کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، شانزدهمین مجمع ثبات مالی اسلامی و سی و یکمین نشست شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی، امروز دوشنبه با حضور نمایندگانی از بانک مرکزی و همچنین سازمان بورس و اوراق بهادار ایران در «لانای کیجانگ» ساختمان وابسته به بانک مرکزی مالزی آغاز به کار کرد.

هیات خدمات مالی اسلامی نهادی بین‌المللی است که از سال ۲۰۰۳ فعالیت خود را با هدف تعیین استانداردها و ارائه چهارچوبی برای مقررات بانکداری و امور مالی اسلامی فعالیت خود را آغاز کرده و مقر اصلی آن در شهر کوالالامپور، پایتخت اقتصادی، مالزی است.

ایران ریاست هیات خدمات مالی اسلامی را در سال جاری بر عهده دارد و میزبان این نشست نیز محسوب می‌شود.

در شانزدهمین مجمع ثبات مالی اسلامی و سی و یکمین نشست شورای عالی هیات خدمات مالی اسلامی قرار است که ریاست دوره‌ای این نهاد مالی برای سال ۲۰۱۸ مشخص شود.

تا آوریل سال ۲۰۱۷ این نهاد دارای ۱۸۳ عضو از جمله اعضا کامل، اعضا وابسته و اعضا ناظر بوده است.

شعار نشست سال جاری «بازیابی، حل و فصل و عدم پرداخت بدهی برای مؤسسات ارائه خدمات مالی اسلامی (IIFS)» نام دارد.

در این نشست مباحث مهمی از جمله ساختار و تصمیمات مرتبط با خود این نهاد، ثبات مالی، بازسازی، ورشکستگی، انحلال و توقف بازارهای مالی در بازارهای مالی اسلامی مورد گفت و گو قرار می‌گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، با توجه به تخصصی بودن این نشست‌ها و همچنین مباحث مورد گفت و گو در آن، تنها اعضاء این نهاد و همچنین میهمانانی که به صورت رسمی برای شرکت در این نشست دعوت شده‌اند، می‌توانند در آن حضور یابند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا