کد خبر:61975
پ
معدن
مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات خبر داد

جذب ۳۵۰ میلیون یورو فاینانس در شرکت توسعه معادن

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در سال گذشته بیش از ۳۵۰ میلیون یورو فاینانس جذب کرده و عمده آن در کارخانه گل‌گهر سیرجان استفاده شده است.

شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات در سال گذشته بیش از ۳۵۰ میلیون یورو فاینانس جذب کرده و عمده آن در کارخانه گل‌گهر سیرجان استفاده شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات، از جذب بیش از ۳۵۰ میلیون یورو فاینانس از سوی این شرکت در یک سال گذشته خبر داد که عمده آن‌ها در کارخانه گل گهر سیرجان استفاده شده است.

«عزیزالله انصاری» امروز (دوشنبه) در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگاران درباره همکاری این شرکت با سرمایه‌گذاران خارجی در یک سال گذشته گفت: از آنجا که ریسک فعالیت در ایران بالاست، خارجی‌ها کمتر حاضر به سرمایه‌گذاری هستند اما به عنوان فاینانسور ( حامی مالی ) فعالیت می‌کنند.

به گفته وی، در مقوله فاینانس ( تامین منابع مالی ) شاهد حضور دو دسته مراجعه کننده‌ایم، دسته نخست از سوی دلالان معرفی می‌شوند و تاکنون همه افرادی که به این شیوه معرفی شدند را رد کردیم.

مدیرعامل شرکت سرمایه‌‌گذاری توسعه معادن و فلزات یادآور شد: تاکنون فاینانسورهایی از چین، آلمان، ایتالیا و برخی کشورها به این شرکت مراجعه کردند که انتقال فناوری و آموزش نیروی انسانی نیز مطالبه اصلی این شرکت از آن‌ها عنوان شده است.

وی با اشاره به برداشته شدن برخی محدودیت‌ها پس از اجرای برجام گفت: نقل و انتقال پول به سختی انجام می‌شود و سعودی‌ها نیز در منطقه با فشارهایی که به سایر کشورها وارد می‌کنند، به نقش‌آفرینی منفی خود ادامه می‌دهند.

عصاری بیان داشت: چند صباحی است که حضور فاینانسورها برای تامین مالی پروژه‌ها فروکش کرده و همه منتظرند تا ببینند برجام چه سر و شکلی پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به گران بودن تهیه پول از داخل، تاکید کرد: چاره‌ای جز جذب پول خارجی وجود ندارد.

 

 

 

تهیه کاتالیست هیدروکراکینگ برای نخستین بار

این فعال معدنی با اشاره به تکمیل پروژه‌‌های نیمه‌تمام این گروه در یک سال گذشته گفت: شهریور سال گذشته کنسانتره صبا نور شهرک از پیشرفت ۶۰ درصدی، گندله همدان از پیشرفت ۶۲ درصدی، کک طبس از پیشرفت ۸۸ درصدی و سرمد ابرکوه از پیشرفت ۸۵ درصدی برخوردار بودند که اکنون همه آن‌ها به بهره‌برداری رسیده یا آماده بهره‌برداری هستند.

وی با اشاره به فعالیت شرکت «کاتالیست ایرانیان» که شرکتی دانش‌بنیان و زیرمجموعه این گروه است، از تولید کاتالیست «هیدروکراکینگ» از سوی این شرکت برای نخستین بار در کشور خبر داد و گفت: هیدروکراکینگ کاتالیستی استراتژیک در صنعت نفت است که با وجود سابقه بیش از یکصد ساله صنعت نفت ایران همچنان از خارج وارد می‌شود، اما امید است در آینده نزدیک به تولید انبوه برسد و از واردات آن بی نیاز شویم.

مدیر عامل شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات افزود: تولید کاتالیست اسید سولفوریک – استفاده در فرآوری مس- تولید کاتالیست DRA – استفاده در احیای مستقیم آهن اسفنجی و کاتالیست ATR – مورد استفاده در صنعت پتروشیمی، سایر موفقیت‌هایی است که در این گروه و با فعالیت‌های شرکت دانش‌بنیان حاصل شده است.

 

موضوع فعالیت شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات شامل تاسیس، خرید، مشارکت در تامین منابع مالی و سرمایه‌گذاری در انواع شرکت‌ها، موسسات و واحدهای صنعتی و معدنی، ساختمانی، کشاورزی، خدماتی و انجام فعالیت‌های مالی و اعتباری در داخل کشور و همچنین انجام خدمات مشاوره‌ای در زمینه‌های تولید، سرمایه‌گذاری، توسعه و تکمیل، برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی، تامین منابع مالی، بازاریابی و طراحی سیستم‌های مدیریتی، سرمایه‌گذاری در خارج از کشور بصورت مشارکتی و قبول و اعطا نمایندگی و انجام عملیات دیگری که بطور مستقیم و غیرمستقیم برای تحقق اهداف مزبور لازم است.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این شرکت در سال ۱۳۷۷ به عنوان شرکت سهامی عام در بورس اوراق بهادار تهران پذیرفته شد و هم‌اکنون سهام این شرکت تحت نماد معادن مورد معامله قرار می‌گیرد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا