کد خبر:62116
پ
نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه:

بودجه صداوسیما در سال آینده براساس عملکرد نیست

بودجه صدا و سیما بر اساس عملکرد این دستگاه نخواهد بود و منابع مالی آن از طریق کمک‌های دولتی تامین می‌شود.

رئیس سازمان برنامه و بودجه با معرفی صداوسیما به عنوان یک شرکت زیان‌ده، گفت: بودجه صداوسیما بر اساس عملکرد این دستگاه نخواهد بود و منابع مالی آن از طریق کمک‌های دولتی تامین خواهد شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه با معرفی صداوسیما به عنوان یک شرکت زیان‌ده، گفت: بودجه صداوسیما بر اساس عملکرد این دستگاه نخواهد بود و منابع مالی آن از طریق کمک‌های دولتی تامین خواهد شد

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع از محل نشست خبری رئیس سازمان برنامه و بودجه، نوبخت در پاسخ به سوال خبرنگار این مرکز خبری در خصوص بودجه صداوسیما در سال ۹۷ و نحوه محاسبه آن، گفت:

صداوسیما به دلیل اینکه یک شرکت زیان‌ده محسوب می‌شود، مشمول کمک مالی دولت می‌شود و تخصیص بودجه آن بر اساس عملکرد، نخواهد بود.

نوبخت در ادامه اضافه کرد: مسئولان صداوسیما پیش از این درخواست و اعلام آمادگی کرده بودند که از لیست بودجه سال ۱۳۹۷ خارج شوند.

محمدباقر نوبخت در این نشست به سوالات خبرنگاران در مورد مسائل مختلف از جمله، افزایش عوارض سفر به خارج از کشور، برنامه دولت برای اخذ مالیات در سال آینده و سقف معافیت مالیاتی، قیمت حامل‌های انرژی در سال آینده و سهم گردشگری، پاسخ داد.

سخنگوی دولت، درآمد پیش‌بینی شده از محل مالیات را ۱۰۵ هزار میلیارد تومان عنوان و رشد ۶٫۷ درصدی این رقم نسبت به سال گذشته را برای مقاوم‌سازی اقتصاد کشور، مثبت ارزیابی کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس‌جمهور، پیش از این در تشریح لایحه بودجه سال ۹۷ گفته بود: بودجه‌ سال آینده برای رفع فقر مطلق تنظیم شده و از این پس، سازمان‌ها بر اساس عملکرد بهینه، بودجه دریافت خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
اخبار صنایع
ارسال دیدگاه