اخبار برگزیده

کد خبر:61792
پ
مسعود+کرباسیان
وزیر اقتصاد خبر داد

رشد ۲۵ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور

وزیر اقتصاد در کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی از افزایش ۲۵ درصدی درآمدهای مالیاتی کشور در سال گذشته خبر داد.

وزیر اقتصاد در کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی از افزایش ۲۵ درصدی درآمدهای مالیاتی در سال گذشته خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: درآمدهای مالیاتی کشور سال گذشته ۲۵ درصد افزایش یافت و تداوم این افزایش نیازمند استفاده از فناوری‌های روز و نیز بهبود فرهنگ مالیاتی در کشور است.

«مسعود کرباسیان» روز یکشنبه در افتتاحیه چهارمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقام‌های مالیاتی کشورهای اسلامی در تهران اظهار داشت: با استفاده از ظرفیت نهفته در مفاهیم و نظام مالیاتی اسلامی که بر پایه مالیات ستانی عادلانه بنیان نهاد شده است، می‌تواند به توسعه اقتصادی کشورهای اسلامی کمک کند.

وی بر اصلاح قوانین و مقررات مالیاتی در کشورهای اسلامی تاکید کرد و گفت: نظام مالیات ستانی اسلامی بر پایه قسط برپا شده است و وجوه اخلاقی زیست شهروندی را نیز مد نظر قرار داده است.

وزیر اقتصاد افزود: در نظام مالی اسلامی، تولید ثروت عمومی در میان آحاد مردم محور فعالیت اقتصادی است تا زیست عزتمندانه برای مردم مهیا شود که این رویکرد همان توسعه پایدار مردمی است.

وی تاکید کرد: با استفاده از ظرفی‌های نهفته در مفاهیم اسلامی، می‌توان نظام مالیات ستانی عادلانه را برای توسعه اقتصادی اسلامی کمک کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، چهاردهمین کنفرانس فنی سالانه مجمع مقامات مالیاتی کشورهای اسلامی تا ۲۲ آذر ماه در تهران برپاست. در این کنفرانس که به شکل سالیانه برگزار می‌شود، نمایندگان مالیاتی از کشورهایی چون مالزی، پاکستان، لبنان ، عراق و سوریه حضور دارند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه