کد خبر:61863
پ
فولاد

افتتاح پروژه فولاد شادگان توسط معاون اول رئیس‌جمهور

معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به استان خوزستان پروژه‌های فولاد شادگان و فولاد اروند را به طور رسمی افتتاح می‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور در سفر به استان خوزستان پروژه‌های فولاد شادگان و فولاد اروند را به طور رسمی افتتاح می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، اسحاق جهانگیری در سفری دو روزه به استان خوزستان، پروژ‌های فولاد شادگان و فولاد اروند را به طور رسمی افتتاح می‌کند.

 برنامه‌های روز نخست سفر معاون اول رئیس‌جمهور حضور در خرمشهر و افتتاح پروژه‌های فولاد کاوه اروند خرمشهر و بیمارستان اروند کنار است.

اسحاق جهانگیری بعد از ظهر همان روز شرکت فولاد شادگان را افتتاح خواهد کرد.

طرح فولاد شادگان که در قالب پروژه‌های استانی فولاد و با تکنولوژی ایرانی پِرِد ( PERED) راه‌اندازی می‌شود، تا سال ۹۲ به عنوان یکی از ۴۳ طرح نیمه فعال بخش معدن و صنایع معدنی بود که در دولت یازدهم، عملیات ساخت را از سرگرفت و سرانجام مشعل کارخانه در اواخر اردیبهشت جاری با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ روشن شد.

ظرفیت تولید هر یک از فولادهای استانی ۸۰۰ هزار تن است که مشتمل بر یک کارخانه آهن اسفنجی و یک کارخانه تولید شمش فولادی است.

همچنین در روز دوم سفر، جهانگیری سه‌شنبه صبح با حضور در مسجد سلیمان پروژه‌های آلومینیوم کاوه مسجد سلیمان و پترو پالایش بختیاری (مسجد سلیمان) را افتتاح خواهد کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون اول رئیس‌جمهور بعد از ظهر همان روز در جلسه اقتصاد مقاومتی در اهواز حضور می‌یابد.

انتهای پیام///

منبع
ایمیدرو
ارسال دیدگاه