کد خبر:61645
پ
صربستان

گسترش همکاری‌های کشاورزی بین ایران و صربستان

رئیس سازمان توسعه تجارت و قائم مقام وزیر کشاورزی صربستان طی نشستی در بلگراد در مورد گسترش همکاری‌های کشاورزی بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

رئیس سازمان توسعه تجارت و قائم مقام وزیر کشاورزی صربستان طی نشستی در بلگراد در مورد گسترش همکاری‌های کشاورزی بین دو کشور بحث و تبادل نظر کردند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران و قائم‌مقام وزیر کشاورزی صربستان طی نشستی در بلگراد با تاکید بر تعمیق همکاری‌های کشاورزی بین دو کشور، در مورد چگونگی این همکاری‌ها گفت و گو و تبادل نظر کردند.

«مجتبی خسرو تاج» که در سفری یک روزه در صربستان بسر می‌برد؛ در ملاقات با «بوگدان ایگیچ» تولیدات کشاورزی ایران را بسیار باکیفیت و در عین حال ارزان خواند و اعلام کرد که کشورهای زیادی علاقه‌مند به خرید محصولات کشاورزی ایران هستند و ابراز امیدواری کرد مردم این کشور  نیز بتوانند از محصولات سالم ایران استفاده کنند.

رئیس سازمان توسعه تجارت ایران در این دیدار با اشاره به پرورش ماهی و آبزیان در کشور اظهار داشت: دو کشور می‌توانند در این زمینه همکاری خوبی داشته باشند.

بوگدان ایگیچ نیز در این نشست با اشاره به سفر اخیر خود به ایران اعلام کرد که صربستان علاقه‌مند به واردات مرکبات و سایر محصولات باغی از ایران است و به زودی این کشور به یکی از خریداران میوه ایران تبدیل خواهد شد.

ایگیچ تنوع و کیفیت تولیدات کشاورزی ایران را فوق‌العاده خواند و گفت که دو کشور می‌توانند در حوزه کشاورزی همکاری‌های خود را توسعه بخشند.

قائم مقام وزارت کشاورزی صربستان همچنین خواستار همکاری‌های علمی، انجام پژوهش‌های مشترک و تبادل استاد و دانشجو در حوزه کشاورزی شد و آمادگی کشورش را برای انتقال دانش به کشورمان اعلام کرد.

وی با اشاره به دانش فنی و صنعتی موجود در صربستان در زمینه تولید ماشین‌آلات کشاورزی اظهار داشت: ایران و صربستان می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های موجود در زمینه تولید ماشین‌آلات کشاورزی، همکاری مشترک داشته باشند و کشورش آمادگی دارد در این زمینه گام‌های لازم را برای آغاز این نوع همکاری‌ها بردارد.

وی با اشاره به تسهیلات اعطایی دولت صربستان، به سرمایه‌گذاران خارجی، از سرمایه‌گذاران ایرانی دعوت کرد که در صربستان سرمایه‌گذاری کنند.

دانه‌های روغنی، سیب و سبزیجات عمده محصولات کشاورزی صربستان را تشکیل می‌دهد و تولیدات کشاورزی خود را به بیش از ۵۰ کشور جهان صادر می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این کشور همچنین یکی از صادرکنندگان گوشت و فرآورده‌های گوشتی در اروپا محسوب می‌شود.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا