کد خبر:61470
پ
پور
محمدرضا پورابراهیمی:

سود حراج سکه به جیب دلالان می‌رود

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، حراج سکه باعث رواج دلالی می‌شود و بهتر است این کار صورت نگیرد، چون سود آن بیشتر به جیب دلالان می‌رود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس معتقد است، حراج سکه باعث رواج دلالی می‌شود و بهتر است این کار صورت نگیرد، چون سود آن بیشتر به جیب دلالان می‌رود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه حراج سکه به نفع کشور نیست، گفت که حراج سکه باعث دلال‌بازی می‌شود و بهتر است که این کار صورت نگیرد چون سود آن بیشتر به جیب دلالان می‌رود.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگاران در واکنش به اقدامات بانک مرکزی در حراج سکه گفت: اینگونه طرح‌ها تاثیر بیرونی بر قیمت سکه نخواهد داشت و تنها منفعت آن برای دلالان خواهد بود. به همین دلیل لازم بود قبل از این اقدام بررسی صورت می‌گرفت مبنی بر اینکه حراج سکه چه تاثیری بر بازار می‌گذارد.

وی با بیان اینکه حراج سکه به فضای دلالی در بازار کشور کمک می‌کند، گفت: با وجودی که ممکن است برخی از مردم از این حراج استفاده کنند ولی در نهایت بازار دلالی را تقویت می‌کند که به صلاح کشور نیست به همین دلیل پیش‌بینی ما این است که بهتر است چنین کاری انجام نشود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تاکید کرد: برای انجام این‌گونه اقدامات احتیاج به کار کارشناسی و عوامل مختلف و تاثیرگذار دارد. پس بهتر است که این کار متوقف شده و پس از بررسی‌ها در مورد ادامه آن فکر شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه