کد خبر:61525
پ
n82746205-72020311

آخرین جزئیات خودکفایی ایران در ساخت تجهیزات صنعت نفت

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از خودکفایی ایران در ساخت لوله‌های ریفرمر و همپنین از امضای قرارداد جدید ساخت لوله‌های ریفرمر بین یک شرکت ایرانی و یک شرکت فرانسوی خبر داد.

رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از خودکفایی ایران در ساخت لوله‌های ریفرمر و همپنین از امضای قرارداد جدید ساخت لوله‌های ریفرمر بین یک شرکت ایرانی و یک شرکت فرانسوی خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت از خودکفایی ایران در ساخت لوله‌های ریفرمر و همپنین از قرارداد ساخت لوله‌های ریفرمر که در واحدهای پتروشیمی و پالایشگاه‌ها مورد استفاده قرار می گیرد بین یک شرکت ایرانی و یک شرکت فرانسوی امضا شد.

آخرین جزئیات خودکفایی ایران در ساخت تجهیزات صنعت نفت

رضا خیامیان در گفت‌وگو با خبرنگاران، با اشاره به مذاکره شرکت‌های خارجی با شرکت‌های ایرانی برای ساخت تجهیزات نفتی، اظهار کرد: سازنده‌های خارجی علاقه‌مند هستند برای ساخت تجهیزات نفتی با ایرانی‌ها مذاکره کنند زیرا می‌دانند در صورتی می‌توانند بازار تجهیزات نفتی ایران را داشته باشند که برای فعالیت خود یک شریک ایرانی داشته باشند.

وی از همکاری یک شرکت ایرانی با یک شرکت فرانسوی برای ساخت لوله‌های ریفرمر خبر داد و گفت: هفته گذشته قرارداد ساخت لوله‌های ریفرمر برای نخستین‌ بار در ایران بین یک شرکت ایرانی و شرکت فرانسوی امضاء شد.

رییس انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت ادامه داد: این لوله‌ها همیشه از خارج کشور وارد می‌شد اما با امضای این قرارداد قیمت آن ۴۰ درصد ارزان‌تر می‌شود و دیگر ایران در این زمینه وابسته به خارجی‌ها نیست. این لوله‌ها مطابق با استانداردهای بین‌المللی ساخته می‌شود.

قرارداد ساخت لوله‌های ریفرمر در پالایشگاه اصفهان

خیامیان با بیان این که قرارداد مذکور در پالایشگاه اصفهان امضاء شد، اظهار کرد: لوله‌های ریفرمر در پالایشگاه‌ها و پتروشیمی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد و قرار است ۱۰۰ درصد آن از این به بعد در داخل ساخته شود. البته یک مورد از مواد اولیه مورد نیاز ساخت این لوله هنوز باید از خارج از کشور وارد شود.

کشور در ساخت بسیاری از تجهیزات صنعت نفت به خودکفایی رسیده است.
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: با استفاده از توان و دانش شرکت‌ها و متخصصان داخلی در این شرکت کارهای تعمیراتی و ساخت قطعات مورد نیاز را دنبال کردیم که در بیش از ‌هزار قطعه خودکفا شده‌ایم.

عمر ۸ هزار ساعت کار قطعات خارجی پیشین را به ۲۰ هزار ساعت رسانده‌ایم

احمد سراجی با اشاره به اینکه نمی‌توانستیم منتظر شرکت‌های خارجی بنشینیم که با توجه به تحریم‌ها ما را معطل کنند، تصریح کرد: با ساخت قطعاتی مانند توربین‌ها و پره‌های آن در داخل توانستیم عمر مفید قطعات را نیز بالاتر ببریم به طوری که عمر ۸ هزار ساعت کار قطعات خارجی پیشین را به ۲۰ هزار ساعت رسانده‌ایم.
به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز زاگرس جنوبیبه تعمیر ۱۳ کیلومتر خط لوله گازی در سال ۹۲ بدست متخصصان این شرکت اشاره کرد و گفت: در سال ۹۳ نیز ۱۸ کیلومتر از این خطوط تعمیر خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
ایسنا
ارسال دیدگاه