اخبار برگزیده

کد خبر:61552
پ
کاسپین

انتقال تسهیلات تعاونی فرشتگان به موسسه کاسپین

موسسه کاسپین از مشتریان تعاونی فرشتگان خواست تا برای پرداخت اقساط به شعب این موسسه مراجعه و در صورت مغایرات در مانده بدهی نسبت به ارائه مستندات اقدام کنند.

موسسه کاسپین از مشتریان تعاونی فرشتگان خواست تا برای پرداخت اقساط به شعب این موسسه مراجعه و در صورت مغایرات در مانده تسهیلات نسبت به ارائه مستندات اقدام کنند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، موسسه اعتباری کاسپین از مشتریان تعاونی فرشتگان خواست از امروز (۱۸ آذر) برای پرداخت اقساط به شعب منتخب موسسه در سراسر کشور مراجعه کنند.

موسسه اعتباری کاسپین در اطلاعیه که روز شنبه منتشر کرد، اعلام کرد: در صورت مغایرت در مانده تسهیلات، مستندات به شعبه ارائه تا نسبت به رفع مغایرت اقدام شود.

بر اساس این اطلاعیه، آن دسته از سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان که به علت داشتن تسهیلات حساب‌های آن‌ها تاکنون به کاسپین منتقل نشده بود، از ۲۵ آذر ماه می‌توانند برای تسویه تسهیلات و برداشت بقیه سپرده خود اقدام کنند.

همچنین سپرده‌گذارانی که موجودی آنان زیر مبلغ دو میلیارد ریال بوده و به علت داشتن تسهیلات حساب آن‌ها تاکنون به موسسه منتقل نشده بود، از ۲۵ آذر ماه می‌توانند برای تسویه تسهیلات و برداشت بقیه سپرده خود اقدام کنند.

سپرده‌گذارانی که سپرده آن‌ها به علت بدهی تسهیلاتی یا ضمانت بسته‌شده است، می‌توانند برای تسویه تسهیلات و برداشت بقیه به شعب مراجعه کنند؛ جرائم تاخیر تادیه همه اقساط تسهیلات از تاریخ اول تیرماه امسال تا ۱۲ آذر ماه جاری به میزان فقط شش درصد مشمول بخشودگی می‌شود.

بر اساس این اطلاعیه، گیرندگان تسهیلات که نسبت به تسویه بدهی خود بصورت نقدی اقدام می‌کنند نیز مشمول بخشودگی سود آینده و جرائم تاخیر تادیه اقساط می‌شوند.

تعیین تکلیف سپرده‌گذاران تعاونی فرشتگان از اواخر اردیبهشت ماه سال جاری در موسسه کاسپین کلید خورد؛ در مرحله اخیر که اکنون در حال اجراست، اصل سپرده‌ها تا سقف دو میلیارد ریال (۲۰۰ میلیون تومان) به سپرده‌گذاران پرداخت می‌شود و همچنین در صورتی که سپرده فردی بیش از دو میلیارد ریال باشد، تا سقف ۲۰۰ میلیون تومان امکان پرداخت به وی وجود دارد.

از زمان آغاز فرآیند تعیین تکلیف سپرده‌های تعاونی منحله فرشتگان تاکنون ۳۴ هزار میلیارد ریال به شکل خط اعتباری بانک مرکزی در چند نوبت در اختیار موسسه کاسپین قرار گرفته است.

با اتمام بازپرداخت حساب‌های زیر ۲۰۰ میلیون تومان، ۹۸ درصد از سپرده‌گذاران فرشتگان که حدود ۴۵۰ هزار نفر بودند، تعیین تکلیف می‌شوند و تنها حدود ۹ هزار نفر از سپرده‌گذاران می‌مانند که مبالغ حساب‌های آن‌ها بیش از این رقم است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، تعاونی منحله فرشتگان از موسسات غیرمجاز فعال در نظام پولی کشور بود که اواخر اسفند ماه ۹۴ به همراه هفت تعاونی دیگر ادغام شدند و موسسه اعتباری کاسپین پدید آمد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه