اخبار برگزیده

کد خبر:61575
پ
طلا

افت قیمت طلا به دنبال تقویت دلار در بازار جهانی

تقاضا برای فلز زرد به دنبال انتشار گزارش‌های مثبت از اقتصاد آمریکا و تقویت دلار کاهش یافت و در نتیجه قیمت طلا به کمترین مقدار هفت ماه گذشته خود رسید.

تقاضا برای فلز زرد به دنبال انتشار گزارش‌های مثبت از اقتصاد آمریکا و تقویت دلار کاهش یافت و در نتیجه قیمت طلا به کمترین مقدار هفت ماه گذشته خود رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، قیمت طلا هفته گذشته بیشترین افت از مه (اردیبهشت-خرداد) گذشته را تجربه کرد و برای سومین هفته متوالی کاهش یافت.

پیشرفت‌های حاصل شده در اصلاح قانون مالیات‌ها در آمریکا و خوشبینی بوجود آمده نسبت به افزایش رشد اقتصادی این کشور موجب بالا رفتن نرخ برابری دلار در مقابل سایر ارزها شد و از تقاضای طلا کاست.

دیروز (جمعه) نیز قیمت طلا حول و حوش کمترین قیمت در چهار ماه گذشته بود.

همچنین گزارش اشتغال وزارت کار آمریکا که نشان دهنده رشد بیش از انتظار اشتغال و سلامت اقتصاد این کشور بود، این انتظار را تقویت کرد که بانک مرکزی آمریکا این هفته نرخ‌های بهره را افزایش خواهد داد.

بر اساس گزارش یاد شده، کارفرمایان آمریکایی در ماه نوامبر (آبان – آذر) ۲۲۸ هزار نفر استخدام کرده‌اند.

افزایش نرخ بهره، کاهش تقاضای طلا را در پی خواهد داشت زیرا طلا یک دارایی بی‌بازده است.

قیمت تحویل فوری طلا در پایان معاملات دیروز بازار لندن با ۰٫۱ درصد افزایش به یک هزار و ۲۴۷ دلار و ۸۱ سنت رسید که فاصله چندانی با کمترین قیمت این فلز گران‌بها از ۲۶ ژوییه (چهار مرداد) ندارد.

طلا سه‌شنبه گذشته با افت قیمت به سطح یک هزار و ۱۴۳ دلار و ۷۱ سنت، کمترین قیمت در بیش از سه ماه گذشته را تجربه کرد.

در بازار لندن همچنین، قیمت پلاتین با ۰٫۸ درصد کاهش به ۸۹۵ دلار، نقره با ۰٫۵ درصد افزایش به ۱۵ دلار و ۸۱ سنت و پالادیوم با ۰٫۶ درصد کاهش به یک هزار و هفت دلار در هر اونس رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در بازار کامکس آمریکا نیز قیمت آتی طلا در پایان معامات دیروز با ۰٫۴ درصد کاهش به یک هزار و ۲۴۸ دلار و ۴۰ سنت در هر اونس رسید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا