اخبار برگزیده

کد خبر:61419
پ
ایدو_ سایپا

صادرات گروه سایپا از یک میلیارد دلار گذشت

معاون صادرات و امور بین الملل گروه سایپا ارزش کل صادرات گروه خودروسازی از ابتدا تاکنون را نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

معاون صادرات و امور بین الملل گروه سایپا ارزش کل صادرات گروه خودروسازی از ابتدا تاکنون را نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون صادرات و امور بین الملل گروه سایپا، ارزش کل صادرات گروه خودروسازی از ابتدا تاکنون را نزدیک به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار اعلام کرد و گفت: در این سالها نزدیک به ۲۳۰ هزار دستگاه خودرو به حدود ۴۰ بازار هدف صادراتی صادر شده است.

صادرات گروه سایپا از یک میلیارد دلار گذشت

محسن دستخوش جوان اضافه کرد: برنامه های جدید گروه سایپا در امر طراحی و تولید محصول قابل رقابت، توسعه صادرات را در پیش دارد.
وی با اشاره به انتخاب سایپا به عنوان صادرکننده نمونه در خودرو و قطعات یدکی، افزود: گروه خودروسازی سایپا در دو دهه گذشته هشت مرتبه صادرکننده نمونه ملی کشوری، ۲ مرتبه صادرکننده ممتاز کشوری و ۳ مرتبه متوالی صادرکننده نمونه استانی شده است.
معاون صادرات سایپاگفت: برنامه ریزی های صادرات از سال های ۸۲ و ۸۳ آغاز شده است و از سال ۸۸ به ثمر نشسته و ریل موفقیت در ارسال محصولات گروه سایپا به بازارهای جهانی همواره ادامه دارد.
وی اظهار کرد: اگرچه تحریم ها در سال های گذشته بر موفقیت های صادرات سایپا اثراتی داشته ولی ظرفیت های صادراتی سایپا کم نشده است و صرفا برخی مواقع بر نتایج صادراتی تاثیرگذار بوده است.

همه قراردادهای خودرویی ایران با کشورهای دیگر در دوران پسابرجام صادرات گرا هستند

“منصور معظمی” معاون وزیر صنعت پیش از این تصریح کرد: همه قراردادهای خودرویی ایران با کشورهای دیگر که در دوران پسابرجام به امضا رسید، صادرات گرا هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در سال‌های گذشته شاهد روند افزایشی تیراژ و رونق در صنعت خودروی کشور بودیم به طوری که تولید خودرو از حدود ۷۵۰ هزار دستگاه در سال ۹۲، پارسال به یک میلیون و ۳۵۰ هزار دستگاه افزایش یافت و مطابق برنامه ریزی های انجام شده امسال به یک میلیون و ۶۰۰ هزار دستگاه افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه