کد خبر:61414
پ
۲

برق‌های غیرمجاز هم شناسنامه دار می‌شوند

مجلس در قانون اخیر شناسنامه دار شدن موقتی برق‌های غیر مجاز را وضع کرد که هر زمان دستگاه قضا لازم دانست با حکم آن‎ها شناسایی و جمع آوری شوند و هزینه‌های مترتبه اخذ شود.

مجلس در قانون اخیر شناسنامه دار شدن موقتی برق‌های غیر مجاز را وضع کرد که هر زمان دستگاه قضا لازم دانست با حکم آن‎ها شناسایی و جمع آوری شوندو هزینه‌های مترتبه اخذ شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر عامل برق منطقه ای تهران گفت: با حکم و صلاحدید دستگاه قضا برق‌های غیر مجاز شناسایی و جمع آوری شده و هزینه‌های مترتبه اخذ می شود.

برق‌های غیرمجاز هم شناسنامه دار می‌شوند

“غلامرضا خوش خلق” مدیر عامل شرکت برق منطقه ای تهران در گفتگو با خبرنگاران، با اشاره به اینکه ۹۷ درصد تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده در صنعت برق ساخت داخل است، اظهار داشت: به جز رله و حفاظت که از خارج از کشور وارد می شود بقیه تجهیزات از جمله ترانسفورماتورها و کلیدها عمدتا داخلی بوده و آنچه را نیز که وارد می شود به دنبال داخلی سازی هستیم.

وی درباره سرقت برق در سطح شهر تهران هم گفت: خوشبختانه در قانون اخیری که توسط مجلس وضع شد این اجازه داد شد که برق های غیر مجاز به صورت موقت شناسنامه دار شوند و هر زمان که دستگاه قضا لازم دانست با حکم آنها جمع شود تا بتوانیم غیر مجاز بودن را شناسایی و هزینه های مترتبه را اخذ کنیم. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر عامل شرکت برق منطقه‎ای تهران در پایان با بیان اینکه بخشی از تلفات برق نیز به غیرمجازها برمی گردد، تاکید کرد: قانون شناسنامه دار شدن برق های غیر مجاز در حال اجرا است و با اجرای این قانون طی زمان میزان آنها کاهش خواهد یافت.

انتهای پیام///

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه