کد خبر:61257
پ
farhangnews_142008-407451-1440431804

بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی میلان ایتالیا

 بیست‌و‌دومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایا در میلان ایتالیا شنبه ۱۱ آذر با حضور کشورهای مختلف افتتاح شد و ایران به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور دارد.

 بیست‌و‌دومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی و هدایا در میلان ایتالیا شنبه ۱۱ آذر با حضور کشورهای مختلف افتتاح شد و ایران به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، به نقل از روابط عمومی مرکز ملی فرش ایران، در روز ایران، رئیس نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی میلان با حضور در پاویون جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران در نمایشگاه امسال به عنوان مهمان ویژه حضور دارد از علاقمندی ایتالیا برای توسعه همکاری های فرهنگی و اقتصادی خبر داد.

بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی میلان ایتالیا

در این مراسم و در بخش معرفی ایران به عنوان مهمان ویژه و تقدیر از فعالان فرش و صنایع دستی برای برگزاری شایسته تر نمایشگاه؛ مرکز ملی فرش ایران لوح “کشور مورد افتخار” را در این نمایشگاه دریافت کرد.

همچنین در ادامه مراسم روز ایران همایش معرفی توانمندی های هنرهای دستی ایران و ظرفیت های ایران و ایتالیا برای توسعه همکاری های مشترک در این زمینه برگزار شد.
براساس این گزارش همایش روز ایران نیز با پیام رییس سازمان میراث فرهنگی شروع شد. 
در این همایش دکتر انوشفر مدیر عامل شرکت معماری ایران ضمن تاکید بر توجه به استفاده از صنایع دستی در دکوراسیون به اقدامات صورت گرفته در این زمینه اشاره کرد.

در ادامه مجتبی فیض اللهی قائم مقام مرکز ملی فرش ایران با اشاره به قدمت تاریخی بالای هر دو کشور گفت:ایران و ایتالیا دارای ویژگی های فرهنگی مشترکی هستند که این ویژگی های مشترک می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی شود.
وی با بیان اینکه فرش دستباف نماینگر هنر ایرانی است آن را نماد کشور ایران دانست.
فیض الهی حضور ایران در نمایشگاه میلان را فرصتی برای معرفی هنر – صنعت فرش دستباف دانست و اظهار امیدواری کرد در آینده شاهد حضور قوی تر ایران در این نمایشگاه باشیم.

ایتالیا به عنوان پل ارتباطی ایران و اروپا

فدریکو رنستو رئیس نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی میلان نیز با اشاره به تلاش دو ساله صورت گرفته شده برای حضور قوی تر ایران در این نمایشگاه اظهار امیدواری کرد ایتالیا بتواند به عنوان پل ارتباطی ایران و اروپا باشد.
در این همایش سفیر سابق ایتالیا در ایران هم از عشق و علاقه خود به ایران گفت و بر این امر تاکید کرد ایران و اروپا تاریخی مشترک دارند و این قرابت و نزدیکی فرهنگی می تواند زمینه ساز توسعه اقتصادی شود.

در ادامه نامورمطلق معاون صنایع دستی ایران با اشاره به قدمت بالای صنایع دستی ایران گفت: این ویژگی می تواند زمینه ساز فعالیت های مشترک شود.
وی افزود : برای شناخت همدیگر باید روابط فرهنگی واقتصادی را توسعه دهیم و در این راستا این وظیفه مسوولان دو کشور است که تلاشی مضاعف داشته باشند.
نمایشگاه میلان که یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه های صنایع دستی جهان محسوب می‌شود با حضور ۲۹۰۰ شرکت خارجی به یکی از پر بازدیدکننده‌ترین نمایشگاه صنایع دستی جهان در قلب اروپا تبدیل شده است.

بیست و دومین نمایشگاه صنایع دستی میلان- ایتالیا (آرتیجیانا) با حضور رییس نمایشگاه بین‌المللی صنایع دستی میلان، مسوولان محلی و برخی نمایندگان کشورهای شرکت کننده از جمله جمهوری اسلامی ایران گشایش یافت.

بزرگترین نمایشگاه های صنایع دستی و هنری جهان

این نمایشگاه که یکی از بزرگترین نمایشگاه های صنایع دستی و هنری جهان محسوب می شود با حضور بیش از ۱۲۰ کشور از پنج قاره جهان با مشارکت بیش از ۲۹۰۰ شرکت کننده یکی از پربازدیدکننده ترین نمایشگاه ها در دنیاست.

امسال در این نمایشگاه جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان ویژه با مشارکت هنرمندان و فعالان حوزه فرش و صنایع دستی هنر ایرانی را به نمایش گذاشته است.
در این نمایشگاه به همت مرکز ملی فرش ایران پاویون فرش دستباف ایران برای حضور تولیدکنندگان و صادرکنندگان این هنر- صنعت برنامه ریزی و پرپاشده است، که این اقدام در راستای سیاست های حمایتی برای توسعه صادرات این هنر – صنعت ایرانی است.

حضور فعالان حوزه فرش دستباف ایران در این نمایشگاه که با استقبال بازدیدکنندگان روبروست، فرصت مناسبی برای معرفی توانمندیها و همچنین توسعه صادرات هنر- صنعت فرش دستباف ایران است.
در این نمایشگاه هنرمندان دیگری نیز از استان های مختلف ایران د رشته های مانند: زیورآلات سنتی، سفال وسرامیک، پته دوزی، سوزن دوزی، نقاشی پشت شیشه و…  مشارکت دارند.    

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این نمایشگاه یکی از بزرگ‎ترین نمایشگاه‌های صنایع‌دستی جهان در قلب قاره اروپا است که از ۱۱ تا۱۹ آذر (برابر با ۲ تا ۱۰ دسامبر ۲۰۱۷) در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی کشور ایتالیا به مدت ۹ روز کار فعالیت می‌کند و از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی (۱۲:۳۰ به وقت تهران) تا ساعت ۲۲:۳۰ فعالیت می‌کند.

 

تصاویری از بیست‌ودومین نمایشگاه بین‌المللی صنایع‌دستی میلان ایتالیا که بزرگترین نمایشگاه های صنایع دستی و هنری جهان محسوب می شود و ایران به‌عنوان مهمان ویژه در این نمایشگاه حضور دارد:

 

نمایشگاه بین‌المللی

 

نمایشگاه بین‌المللی

 

نمایشگاه بین‌المللی

 

 

نمایشگاه بین‌المللی

 

نمایشگاه بین‌المللی

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع