اخبار برگزیده

کد خبر:61086
پ
بیت

فروش بیت کوین و حمایت از اقتصاد هلند

روزنامه سرشناس هلندی در سرمقاله خود، مردم این کشور را به منظور حمایت از اقتصاد کشورشان، به فروش بیت کوین فرا خواند.

روزنامه سرشناس هلندی در سرمقاله خود، مردم این کشور را به منظور حمایت از اقتصاد این کشور، به فروش بیت کوین فرا خواند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، روزنامه روتردام هلند نوشت: گویی بانک‌های مرکزی جهان، در حال تسلیم شدن در برابر بیت کوین هستند و این موضوع می‌تواند قیمت این ارز دیجیتال را به ۱۰۰ هزار دلار برساند. فروش بیت کوین در این شرایط برای حفظ اقتصاد هلند ضروری است.

این روزنامه مشهور هلندی از مردم این کشور خواست تا به منظور حفظ و عدم کاهش قدرت بانک مرکزی، جلوگیری از بی‌ثبات شدن اقتصاد و ضعیف شدن دولت این کشور، اقدام به فروش بیت کوین های خود کنند.

روتردام در مقاله‌ای تحت عنوان سقوط بیت می‌نویسد: شمار زیادی از تراکنش‌های بیت‌کوین در ارتباط با پولشویی و فرار مالیاتی انجام می‌گیرد که بر این اساس، بیت کوین می‌تواند همچون یک ابزار خرابکاری در دولت‌ها عمل می‌کند و بر خلاف اسکناس بدون پشتوانه، بیت کوین سودی برای دولت‌ها ندارد.

این روزنامه هلندی در ادامه به این نکته اشاره می‌کند که در حالیکه در زمان وقوع بحران اقتصادی، بانک‌های مرکزی قادر به تاثیر گذاشتن بر روی بانک‌ها هستند، شرایط اعتباری را تسهیل می‌دهند و مردم را به مصرف تشویق می‌کنند؛ اما کنترلی بر روی ارزهای رمزنگار ندارند و این موضوع می‌تواند شرایط را وخیم‌تر از زمان فعلی کند.

احتمالا خطر ابتدایی، این می‌تواند باشد که شرکت‌های فناوری به صورت فزاینده به آی پی او بیت کوین(عرضه اولیه عمومی) تبدیل می‌شوند که در صورت ترکیدن حباب بیت کوین، سرمایه‌گذاران دار و ندار خود را از دست می‌دهند؛ در صورتیکه هیچ نهاد مالی نظارتی، در این حوزه وجود ندارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، روتردام در پایان به طرفداران بیت کوین در هلند می‌گوید: بیت کوین چیزی غیر از این نیست و قبل از آنکه اقتصاد این کشور را مختل کند آن را بفروشید و این ارز رمزنگار می‌تواند خیلی سریع سقوط کند. 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه