کد خبر:61075
پ
۳۴۲۲۸۷۵۸۵۵۷۶۲۷۸

صادرات ۳٫۵ میلیون تن سیمان در طی هفت ماه

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان: ۳٫۵ میلیون تن سیمان طی هفت ماه سال جاری به خارج از کشور صادر شده است و عراق بیش از ۵۰ درصد سیمان صادراتی ایران را جذب می کند.

دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان: ۳٫۵ میلیون تن سیمان، طی هفت ماه سال جاری به خارج از کشور صادر شده است و  عراق بیش از ۵۰ درصد سیمان صادراتی ایران را جذب می کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “عبدالرضا شیخان” دبیر انجمن صنفی کارفرمایان صنعت سیمان، روز سه شنبه در گفت وگو با خبرنگاران، با مردود دانستن موضوع بازگشت محموله های سیمان‎صادراتی به کشور روسیه اظهار داشت: تاکنون هیچ محموله سیمانی از روسیه برگشت نخورده و همه سیمان‌صادراتی به این کشور همسایه شمالی دارای استاندارد ملی و استاندارد ویژه کشور روسیه است.

صادرات ۳٫۵ میلیون تن سیمان در طی هفت ماه

وی خاطرنشان کرد: در هفت ماه امسال (منتهی به مهرماه) در مجموع ۵۵ هزار تن سیمان، به کشور روسیه صادر شده است.

براساس آمارهای موجود عراق بیش از ۵۰ درصد سیمان‌صادراتی ایران را جذب می کند و روسیه، جمهوری آذربایجان، ارمنستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس از جمله وارد کنندگان سیمان‌ایران هستند.

شرایط نامناسب امنیتی کشورهای منطقه نقش بسزایی در افت صادرات سیمان‌و کلینکر ایران داشته ضمن اینکه اعمال تعرفه بر روی واردات این محصول و افت پروژه های عمرانی دلایل دیگر کاهش صادرات سیمان است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع،بر اساس آمارهای منتشر شده، سال ۱۳۹۰ مجموع صادرات سیمان و کلینکر کشور به بیش از ۱۰ میلیون تن رسید؛ سال ۱۳۹۱ افزون بر ۱۳٫۶ میلیون تن و سال ۱۳۹۲ نیز بیش از ۱۸ میلیون تن صادر شد.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه