کد خبر:61050
پ
۱
آذری جهرمی در حاشیه اجلاس وزیران ارتباطات کشورهای عضو اکو:

دولت به دنبال سهم مناسبی از بازار ICT است

دولت با حمایت از کارآفرینان به دنبال کسب سهم مناسبی از بازار حوزه ICT در منطقه، به ویژه بازار کشورهای اکو است.

دولت با حمایت از کارآفرینان به دنبال کسب سهم مناسبی از بازار حوزه ICT در منطقه ، به ویژه بازار کشورهای اکو است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات جمهوری اسلامی ایران تصریح کرد که دولت با حمایت از کارآفرینان به دنبال کسب سهم مناسبی از بازار حوزه ICT در منطقه ، به ویژه بازار کشورهای اکو است .

محمد جواد آذری جهرمی، روز یکشنبه هنگام ورود به باکو برای شرکت در دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو به خبرنگاران گفت: راه ورود به بازار کشورهای منطقه ، از برقراری ارتباط و حضور در نمایشگاه‌ها، اجلاس‌ها و نشست‌های مشترک می‌گذرد و اجلاس اکو فرصت خوبی برای این منظور است .

وی در مورد اهمیت دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو، اظهار داشت: هدف از برگزاری این اجلاس توسعه همکاری‌ها است و در جریان برگزاری آن، یک سند همکاری مشترک بین کشورهای عضو اکو در حوزه توسعه فناوری اطلاعات با سه محور آموزش الکترونیک، کشاورزی الکترونیک و تجارت الکترونیک بررسی و تصویب خواهد شد .

آذری جهرمی افزود: در حاشیه این اجلاس با وزیران ارتباطات جمهوری آذربایجان و روسیه دیدار و مروری بر توسعه ارتباطات دو جانبه خواهیم داشت .

وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه باکو تل در حاشیه این اجلاس ، افزود: برای نخستین بار وزارت ارتباطات از کسب و کارهای نوپای ایرانی حمایت کرده و ۹ استارت آپ موفق و فعال کشورمان در حوزه کسب و کارهای نوپا در این نمایشگاه حضور دارند.

وزیر ارتباطات و فناوری دولت دوازدهم ابراز امیدواری کرد که صاحبان کسب و کارهای ایرانی با تعاملی که دارند ، فعالیت خود را از بازار داخلی به بازار منطقه‌ای توسعه بدهند و سهم مناسبی از بازار منطقه را کسب کنند.

دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در دو سطح کارشناسان و وزیران به مدت دو روز – ۱۳ و ۱۴ آذر ماه – در باکو برگزار شد.

هیات‌های کارشناسی از ۱۰ کشور عضو اکو دیروزگردهم آمدند تا مقدمات نشست امروز را که با حضور وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات برگزار می‌شود فراهم کنند.

همزمان با برگزاری این اجلاس نمایشگاه عرضه توانمندهای کشورهای عضو در زمینه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز با حضور الهام علی اف، رییس جمهوری آذربایجان افتتاح خواهد شد.

نخستین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو در سال ۲۰۱۲ در تهران برگزار شده بود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو شامل ۱۰ کشور ایران، جمهوری آذربایجان، ترکیه ، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان است .

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه