اخبار برگزیده

کد خبر:61208
پ
آذری+جهرمی

ایجاد شرکت‌های مشترک ایران با روسیه در حوزه ارتباطات

وزیر ارتباطات در دیدار باهمتای روسی خود در باکو اشاره به آمادگی ایران برای ایجاد شرکت‎های مشترک در حوزه آی سی تی ( ارتباطات و فناوری اطلاعات ) با روسیه، داشت.

وزیر ارتباطات امروز در دیدار باهمتای روسی خود در باکو اشاره به آمادگی ایران برای ایجاد شرکت‎های مشترک درحوزه آی سی تی ( ارتباطات و فناوری اطلاعات ) با روسیه، داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمد جواد آذری جهرمی و نیکولای نیکیفوروف وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران و فدراسیون روسیه روز سه شنبه در حاشیه اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو دیدار کردند.

ایجاد شرکت‌های مشترک ایران با روسیه در حوزه ارتباطات

در این دیدار طرفین در خصوص همکاری در زمینه توسعه فنآوری اطلاعات، گسترش روابط شرکت های دو کشور در محورهای موتور جستجو گر، امنیت و تولید قطعات الکترونیک تبادل نظر کردند .

نیکولای نیکیفوروف وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات روسیه در این دیدار گفت: سعی داریم درک روشنی از محیط حقوقی و فنی دو کشور را به شرکتهای بخش خصوصی انتقال دهیم و از آنها برای توسعه همکاری های مشترک حمایت کنیم .

وی در ادامه سخنان خود آمادگی روسیه برای تشکیل شرکت مشترک در راستای توسعه فعالیت های فناوری اطلاعات را اعلام کرد .

آذری جهرمی هم ضمن استقبال از این پیشنهاد همتای روسی گفت: ما هم آماده ایجاد شرکتهای مشترک در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با روسیه و دیگر کشورها همچون چین و هند هستیم .

در ادامه این دیدار دوجانبه طرفین برای تعیین نمایندگانی از دو کشور برای ایجاد ابزارهای تکنولوژی پیشرفته ارتباطات توافق کردند و قرار شد در این زمینه پیگیری های لازم صورت گیرد.

آذری جهرمی برای شرکت در دومین اجلاس وزیران ارتباطات و فناوری اطلاعات کشورهای عضو اکو دامروز صبح فردا باکو شد ، وی قرار است امروز با وزیران ارتباطات روسیه و ترکیه نیز دیدار داشته باشد .

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، کشورهای عضو سازمان همکاری اقتصادی اکو شامل ۱۰ کشور ایران، جمهوآری آذربایجان، ترکیه، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قرقیزستان، قزاقستان، ازبکستان و ترکمنستان است.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه