اخبار برگزیده

کد خبر:61113
پ
خصوصی
با حکم مسعود کرباسیان انجام شد

انتصاب اعضای هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی

وزیر امور اقتصادی و دارایی در احکام جداگانه‌ای، اعضای هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی را منصوب کرد.

وزیر امور اقتصادی و دارایی در احکام جداگانه‌ای، اعضای هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی را منصوب کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بر اساس این احکام سیدعلیرضا آل احمد، داود خانی و سیدمحمد حسینی و همچنین زهره عالی‌پور به عنوان اعضای هیات عامل سازمان خصوصی‌سازی در دولت دوازدهم انتخاب شدند.

همچنین میرعلی‌اشرف عبدالله‌پوری حسینی، رئیس کل سازمان خصوصی که ماه گذشته با حکمی از سوی وزیر اقتصاد در سمت رئیس کل سازمان خصوصی‌سازی ابقا شد، در احکامی سیدعلیرضا آل احمد را به عنوان معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌ها، داود خانی را به عنوان معاون برنامه‌ریزی، توسعه منابع و امور پشتیبانی، سید محمد حسینی را به عنوان معاون نظارت، امور حقوقی و قراردادها و زهره عالی‌پور را به عنوان معاون واگذاری سهام و بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی منصوب کرد.

سازمان خصوصی‌سازی در ابتدای دهه هشتاد با هدف واگذاری بنگاه‌ها و شرکت‌های دولتی به خصوصی به عنوان یکی از سازمان‌های تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی ایجاد شد و از سال ۸۷ و با ابلاغ سیاست‌های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی اعمال نمایندگی وزارت امور اقتصادی و دارایی در امر واگذاری‌ها، عرضه هرگونه سهام، سهم الشرکه، حق تقدم ناشی از سهام و حقوق مالکانه متعلق به دولت و شرکت‌های دولتی را عهده‌دار شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، این سازمان مسئول اجرای طرح توزیع سهام عدالت به منظور افزایش ثروت و ایجاد درآمد دائمی برای خانوارهای نیازمند است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه