کد خبر:60826
پ
خاموشی

مسدود شدن حساب بازرگان‌های ایرانی در انگلستان کذب است

برخی رسانه‌ها روز گذشته خبری منتشر کردن مبنی بر مسدود شدن حساب بازرگانان ایرانی که بر اساس آن ادعا شده بود بانک‌های انگلستان، ترکیه و امارات حساب‌های بانکی افراد ایرانی غیرمقیم در این کشورها را مسدود کرده‌اند.

برخی رسانه‌ها روز گذشته خبری منتشر کردن مبنی بر مسدود شدن حساب بازرگان‌های ایرانی که بر اساس آن ادعا شده بود بانک‌های انگلستان، ترکیه و امارات حساب‌های بانکی افراد ایرانی غیرمقیم در این کشورها را مسدود کرده‌اند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، “علی‌نقی خاموشی” رئیس اتاق بازرگانی ایران و انگلیس، در گفت‌وگو با خبرنگاران در خصوص این خبر، اظهار داشت: چنین خبرى صحت ندارد و نمى دانم برخی بر چه اساسى چنین حرفی زده‌اند. تا این لحظه هیچ حسابی از تاجران ایرانی اعم از مقیم و غیر مقیم در انگلستان بسته نشده است. البته باید بگویم در واقع پس از برجام تغییر خاصی در روابط اقتصادی دو کشور در بخش خصوصی، مخصوصا در حوزه مسائل بین بانکی ایجاد نشده است.

مسدود شدن حساب بازرگان‌های ایرانی در انگلستان کذب است

در ماه‌های اخیر یکی از فعالیت‌های معمول خبرنگاران اقتصادی گرفتن تکذیبیه خبر مسدود شدن حساب بازرگان‌های ایرانی است تا جایی که رئیس اتاق مشترک ایران و امارات اظهار داشت دیگر به این خبرهای بی ارزش واکنش نشان نمی‌دهد چرا که از این روال خسته شده‌ است.

مسعود دانشمند، رئیس اتاق بازرگانى ایران و امارات نیز در گفت‌وگو با خبرنگاران، در خصوص  خبر مسدود شدن حساب‌های بانکی ایرانیان گفت: هر روز در جامعه خبرهاى زیادی منتشر مى شود اما ما باید خودمان عاقل باشیم و هر خبرى را باور نکنیم.

دانشمند ادامه داد: رسانه‌ها و فعالان بخش خصوصى که در حوزه بین‌الملل فعال هستند نباید در دام اینگونه خبرهای نادرست بیفتند. متاسفانه در این چند ماه اخیر کار من این شده که خبر مسدود شدن حساب‌هاى تاجران ایرانی در امارات را تکذیب کنم.

از سوى دیگر نایب رئیس اتاق ارومیه در گفت‌وگو با خبرنگاران، با بیان اینکه این سلسله خبرها نشان از هدف دار بودن آن دارد، گفت: به نظر می آید عده‌ای در داخل بیشتر از دشمنان خارجی راغب هستند که تاجران ایرانی بر اثر تحریم‌های آمریکا یا ترس از ترامپ خسارت ببینند و هر چند روز یکبار خبر مسدود شدن حسابها را اعلام می کنند.

علی دیلمقانیان ادامه داد: این افراد دلسوز بخش خصوصی و تاجران ایرانی نیستند و فقط می‌خواهند با انتشار این قبیل اخبار، برجام یا سیاست خارجی دولت را زیر سوال ببرند اما در نهایت، تاجرانی که در آن کشورها فعالیت می‌کنند متضرر می‌شوند. ناامنی روانی دست کمی از نا آرامی اجتماعی ندارد و فوق العاده اثر گذار است.

انتهای پیام///

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول