کد خبر:60750
پ
اتاق
مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران

لغو دریافت یک‌هزارم درآمد صادرکنندگان

رئیس اتاق بازرگانی تهران، از لغو الزام صادرکنندگان به پرداخت یک در هزار درآمد خود به اتاق‌های بازرگانی، از سال آینده خبر داد.

رئیس اتاق بازرگانی تهران، از لغو الزام صادرکنندگان به پرداخت یک در هزار درآمد خود به اتاق‌های بازرگانی، از سال آینده خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مسعود خوانساری در مراسم تجلیل از صادرکنندگان نمونه استان تهران گفت: در سال‌های تحریم ارتباط ما با دنیا قطع بوده و انتظار اینکه صادرات بالایی داشته باشیم، خیلی به جا نیست؛ در این میان باید به این نکته اشاره کرد که دولت بزرگ، بزرگترین آفت برای اقتصاد است و باعث می‌شود مشکلات پابرجا بماند. 

رییس اتاق بازرگانی تهران افزود: ما می‌خواهیم چرخ را از اول اختراع کنیم در حالیکه باید به این موضوع اشاره کرد که اگر قرار باشد ایران هشت درصد رشد داشته باشد، باید سرمایه‌گذاری خارجی جذب کنیم، در عین حال مشکلات در ارتباط با دولت بزرگ و دخالت بیش از اندازه آن در تولید و صادرات یکی از آفت‌های بزرگ است. 

وی تصریح کرد: در سال‌های بعد قرار بر این است که همایش تجلیل از صادرکنندگان نمونه را به یک همایش چالشی تبدیل کنیم و از سال بعد یک در هزار صادرات را حذف خواهیم کرد که بسته آن از سال بعد اجرایی خواهد شد و البته یارانه حضور در نمایشگاه‌ها هم به صادرکنندگان پرداخت خواهد شد. 

رئیس اتاق بازرگانی تهران افزود: در هیات‌های تجاری نیز از صادرکنندگان نمونه استفاده خواهیم کرد.

 

صادرات هشت ماهه نخست سال جاری قابل قبول نیست

مقیمی، استاندار تهران نیز در این مراسم با بیان اینکه آمار صادراتی، شرایط را برای دولت و صادرکنندگان سخت می‌کند، گفت: دولت و مجلس همراهی با هم را انتخاب کرده‌اند و اختلاف دیدگاه در حوزه صادرات نداریم و هر دو هم جهت و همراه هستند؛ ضمن اینکه بخش خصوصی نیز با دولت هم راستا است؛ بنابراین در این شرایط نباید عملکرد فعلی را به ثبت رساند.

وی افزود: اگر در این شرایط موفق نشویم مشکلات پیش روی صادرات را برداریم، حتما ضرر خواهیم کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، استاندار تهران در پایان با بیان اینکه اگر قوانین موجود، مشکلات صادرات را حل کرد، کار را پیش می‌بریم و شروع حل مشکلات از شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی خواهد بود، تصریح کرد: تعهد سال ٩۶ برای صادرات سال را در سال جاری کاهش داده‌ایم و می‌خواهیم به ۶.١ میلیارد دلار برسیم اما باید تلاش کنیم چرا که که در هشت ماهه نخست سال جاری، چهار میلیارد دلار محقق شده است.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه