اخبار برگزیده

کد خبر:60995
پ
IMG20394236

صادرات محصولات دامی اردبیل به ۹ کشور جهان

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل: هشت نوع محصول دامی به ۹ کشور جهان از این استان صادر شده است و یکی از مهم‌ترین راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد صادرات پایدار است که قطعاً اشتغالزایی را به دنبال دارد.

مدیرکل دامپزشکی استان اردبیل: هشت نوع محصولات دامی به ۹ کشور جهان از این استان صادر شده است و یکی از مهم‌ترین راه‌های تحقق اقتصاد مقاومتی ایجاد صادرات پایدار است که قطعاً اشتغالزایی را به دنبال دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، صادق صالحی در جمع خبرنگاران با تأکید بر اینکه صادرات پایدار منوط به نظارت‌های بهداشتی دقیق و صحیح بر تولید و عرضه محصول با کیفیت است، افزود: افزایش صادرات فرآورده‌های خام دامی از استان در دستور کار قرار دارد و گام‌های مؤثری در راستای افزایش صادرات برداشته شده‌است.

صادرات محصولات دامی اردبیل به ۹ کشور جهان

وی در تشریح نظارت بهداشتی و کیفی دامپزشکی در راستای صادرات فراورده های خام دامی از استان تصریح کرد: از ابتدای سال جاری ۶۴۸ تن آلایش غیر خوراکی در قالب ۲۸ محموله به کشورهای ارمنستان و ترکیه و یک هزار و ۸۴۸ تن پا و پنجه مرغ در قالب ۶۶ محموله به کشورهای ویتنام و هنگ کنگ صادر شده است.   

صالحی بر اهتمام جدی دامپزشکی استان در راستای تسهیل روند صادرات اشاره کرد و افزود : نظارت‌های بهداشتی و کیفی دامپزشکی و ارتقاء شاخص‌های بهداشتی یکی از علل رشد صادرات در منطقه است و افزایش صادرات فقط و فقط در گرو تولید فرآورده خام دامی با کیفیت بهتر و مطابق با استانداردهای روز دنیا و افزایش بهره وری تولید میسر خواهد بود.

وی با بیان اینکه نظارت بهداشتی و کیفی بر محصولات و فراورده های خام دامی صادراتی یکی از مهمترین وظایف حاکمیتی دامپزشکی است ، خاطر نشان کرد از ابتدای سال جاری ۴ میلیون و ۵۶ هزار و ۲۸۰ قطعه جوجه یکروزه گوشتی تحت نظارت بهداشتی و کیفی این اداره کل در قالب ۱۶۵ محموله به کشورهای ارمنستان ، افغانستان و ترکمنستان صادر شده است.

صالحی در عین حال از صدور مجوز صادرات ۱۱۸ هزار و ۵۲۸ کیلو گرم گوشت مرغ منجمد در قالب ۵ محموله به کشور عراق در سالجاری خبر داد و افزود: در همین مدت مجوز صادرات یک محموله شاه میگو به وزن یک تن تحت نظارت بهداشتی و کیفی این اداره کل به مقصد کشور ارمنستان صادر شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیرکل دامپزشکی استان در پایان متذکر شد: در راستای افزایش و تسهیل روند صادرات استان از هیچ تلاشی فرو گذار نخواهیم کرد و مصمم هستیم محصولات دامی تولید استان قدرت رقابت پذیری داشته و تولیدات دامی با استاندارد روز دنیا سازگاری داشته باشد.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید