کد خبر:60732
پ
۵۷۵۹۹۹۶۷

حمایت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ از زلزله‌زدگان کرمانشاه

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ محموله‌ای از اقلام امدادی ضروری به ارزش حدود نیم میلیون دلار، از طریق جمعیت هلال احمر ایران به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کرد و ۲۰۰ هزار زلزله‌زده کرمانشاه را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

کمیته بین‌المللی صلیب سرخ محموله‌ای از اقلام امدادی ضروری به ارزش حدود نیم میلیون دلار، از طریق جمعیت هلال احمر ایران به زلزله‌زدگان کرمانشاه اهدا کرد و ۲۰۰ هزار زلزله‌زده کرمانشاه را تحت پوشش خود قرار می‌دهند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر، در خصوص برنامه عملیاتی مشترک فدراسیون بین المللی صلیب سرخ با هلال احمر ایران گفت: این تفاهمنامه ۵۰ هزار خانوار آسیب دیده زلزله زده که شامل ۲۰۰ هزار نفر از اعضای این خانواده ها خواهند بود را در بر می گیرد.

حمایت فدراسیون بین المللی صلیب سرخ از زلزله‌زدگان کرمانشاه

محمد شهاب الدین محمدی عراقی با اشاره به حضور الحاج اس سی دبیرکل فدراسیون بین المللی صلیب سرخ در منطقه زلزله زده کرمانشاه در پایان هفته گذشته، افزود: قرار است پس از پایش ها، نیازهای منطقه زلزله زده کرمانشاه شناسایی شود.

وی درباره جزئیات این تفاهمنامه گفت: در راستای این تفاهمنامه کمک های معیشتی، مواد غذایی، بهداشتی و روانی در اختیار آسیب دیدگان زلزله قرار می گیرد. این محموله شامل ۱۹ هزار زیرانداز ضد آب، ۱۰ هزار بسته لوازم بهداشتی، هفت هزار و ۵۰۰ مخزن ۲۰ لیتری آب و هفت هزار و ۵۰۰ بسته لوازم پخت و پز است. این اقلام امدادی جهت اسکان موقت آسیب‌دیدگان تعبیه شده‌اند و توسط سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایران و با توجه به ارزیابی‌هایی که از مناطق آسیب‌دیده داشته است به مردم متاثر از این حادثه تلخ خواهد رسید. 

محدوده کمک رسانی بازگرداندن آسیب دیدگان به حالت عادی است

وی افزود: با فراخوانی که فدراسیون بین المللی صلیب سرخ اعلام کرده، هلال احمر و صلیب سرخ کمک های نقدی و غیر نقدی را در اختیار فدراسیون بین المللی صلیب سرخ قرار می دهند سپس فدراسیون بین المللی صلیب سرخ این کمک ها در اختیار ایران قرار می دهد.
محمدی عراقی، محدوده کمک رسانی را بازگرداندن آسیب دیدگان به حالت عادی عنوان کرد و گفت: فراهم کردن شرایط و وسایل زندگی از اضطراری به موقت از برنامه های این تفاهمنامه است.
وی تهیه کانکس، وسایل زندگی همچون یخچال، فریزر و اجاق گاز را از جمله اقلام مورد نیاز دانست و گفت: پس از بررسی ها و بازدیدها، اقلام مورد نیاز تهیه می شود.

زلزله ۷٫۳ ریشتری ۲۱ آبان در ۱۱ کیلومتری بخش ازگله و ۳۲ کیلومتری شهرستان سرپل ذهاب در غرب مرکز کرمانشاه رخ داد که تاکنون ۵۲۱ کشته و بیش از ۱۲ هزار مصدوم داشته است.
شدت این زمین لرزه به اندازه ای بود که کل غرب کشور تا بخش هایی از تهران را لرزاند و مردم چندین کشور منطقه به ویژه عراق آن را احساس کردند.
این زلزله به هفت شهرستان و یک هزار و ۹۵۰ روستای استان کرمانشاه خسارت وارده کرده و طبق برآورد اولیه دست کم ۳۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی آسیب کلی و جزئی دیده اند.

قدردانی “مارک آخرمن” از پاسخ سریع و تلاش بی‌وقفه اعضای جمعیت هلال احمر ه زلزله کرمانشاه

” مارک آخرمن ” معاون دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران، از پاسخ سریع جمعیت هلال احمر به زلزله کرمانشاه و تلاش بی‌وقفه اعضای جمعیت از زمان وقوع زلزله تاکنون، قدردانی کرد و گفت: به عنوان عضوی از نهضت بین‌المللی صلیب سرخ و هلال احمر، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ مراتب آمادگی خود برای کمک‌های تخصصی و حمایت از هلال احمر ایران را بلافاصله پس از وقوع زلزله اعلام کرده بود.

وی افزود: بلافاصله پس از اعلام آمادگی هلال احمر برای دریافت کمک‌ها، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ این اقلام را برای ارسال به مناطق زلزله‌زده به هلال احمر تحویل داد.

معاون دفتر نمایندگی کمیته بین‌المللی صلیب سرخ در تهران ضمن تشکر از همکاری گمرک جمهوری اسلامی ایران در ترخیص سریع اقلام امدادی، ابراز امیدواری کرد که این محموله گامی هر چند کوچک در مسیر بهبود شرایط زلزله‌زدگان در این فصل سرد باشد. 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، کمیته بین‌المللی صلیب سرخ و جمعیت هلال احمر ایران همکاری نزدیک و چشمگیری در طی سال‌های گذشته داشته‌اند و در بحران‌ها و فجایع بشردوستانه مختلف همواری به یاری یکدیگر شتافته‌اند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه