کد خبر:60773
پ
زنگنه
بیژن زنگنه در همایش بیمه و توسعه

اهمال شرکت‌های بیمه در ارزیابی ریسک صنعت نفت

وزیر نفت از اهمال شرکت‌های بیمه در ارزیابی درست و دقیق ریسک مجتمع‌های انرژی در کشور انتقاد کرد و آن را سبب کاهش ایمنی در این واحدها دانست.

وزیر نفت از اهمال شرکت‌های بیمه در ارزیابی درست و دقیق ریسک مجتمع‌های انرژی در کشور انتقاد کرد و آن را سبب کاهش ایمنی در این واحدها دانست.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، «بیژن زنگنه» روز دوشنبه در همایش بیمه و توسعه اظهار کرد: صنعت نفت با سه خطر عمده روبروست؛ خطر نخست آتش است که تولید می‌کنیم؛ خطر دوم فشار کاری بالاست و دیگری سمومی است که می‌تواند در فضای کار منتشر شود.

وی گفت: من از شرکت‌های بیمه خواسته‌ام که کار در صنعت بیمه را جدی بگیرند.

زنگنه با بیان اینکه شرکت‌های بیمه بدون مطالعات ریسک و ارزیابی، تنها به دلیل رقابت قیمتی، پوشش بیمه می‌دهند، گفت: امروز همانطور که نمی‌شود کشور را بدون بانک اداره کرد، بدون بیمه خوب هم نمی‌شود صنعت کشور را پیش برد.

وی با تأکید بر اینکه شرکت‌های بیمه، ارزیابی درستی از تأسیسات صنعتی و نفتی داشته باشند، گفت: اینگونه نباشد که پس از وقوع حادثه متوجه شوید که کاستی وجود دارد.

زنگنه اظهار کرد: باید آنچنان آمادگی برای بروز حادثه وجود داشته باشد که در لحظه وقوع حادثه، همه عوامل بازدارنده حادثه وارد عمل شوند.

وی تأکید کرد: بیمه‌ها می‌توانند ضامن فعالیت در محیط‌های پرخطر نظیر نفت، گاز و پتروشیمی باشند و باید بیمه محیط‌های صنعتی نهادینه شود.

وزیر نفت افزود: نباید این گونه تصور کنیم که بیمه در اعمال استانداردها و سیستم‌های درست در محیط‌های صنعتی و تولیدی اهمال می‌کند.

زنگنه گفت: وقتی حادثه‌ای در مجمتع‌های نفت، گاز و پتروشیمی رخ می‌دهد، نه تنها آن واحد ماه‌ها از مدار تولید خارج می‌شود، بلکه تعدادی از مردم نیز جان خود را از دست می‌دهند که با هیچ رقمی این ضایعات انسانی قابل جبران نیست.

زنگنه از شرکت‌های بیمه خواست تا دانش خود را در ارزیابی ریسک ، بالا برده و درست محاسبه کنند تا ضریب ایمنی در محیط‌های کار بویژه صنعت نفت و انرژی کاهش یابد.

وی، میانگین تولید محصولات هیدوکربوری کشور را هشت میلیون بشکه اعلام کرد و گفت: این میزان تولید، اهمیت پوشش دقیق بیمه در این صنعت را بیش از پیش روشن می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بیست و چهارمین همایش ملی بیمه و توسعه با موضوع «مدیریت ریسک و بیمه؛ الزامات، چالش ها و راهکارها» روز دوشنبه در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه