کد خبر:60677
پ
سد-رودبار-لرستان
استاندار لرستان خبر داد

افزایش میزان تولید برق در سد رودبار

استاندار لرستان در بازدید از پروژه‌ها و صنایع الیگودرز، از پیگیری برای افزایش میزان تولید برق در سد «رودبار» این شهرستان خبر داد.

استاندار لرستان در بازدید از پروژه‌ها و صنایع الیگودرز، از پیگیری برای افزایش میزان تولید برق در سد رودبار این شهرستان خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سید موسی خادمی در بازدید از پروژه‌ها و صنایع شهرستان الیگودرز در سخنانی با بیان اینکه پروژه‌هایی که در شهرستان مورد بازدید قرار گرفت، پروژه‌های خوبی در حوزه زیرساخت و اقتصاد بود اظهار داشت: یکی از این پروژه‌ها و طرح‌ها تولید بنزین و فرآورده‌های نفتی است که عمده محصولات آن صادر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح توسعه این واحد در شهرستان الیگودرز عنوان کرد: مقرر شد که حمایت‌های لازم را برای اجرای این طرح توسعه داشته باشیم.

استاندار لرستان با اشاره به اینکه مقرر شده که با کمک سازمان ایمیدرو یک واحد تولید کاغذ از سنگ در شهرستان الیگودرز ایجاد شود گفت: در این راستا برای تحقق این امر در مرحله انتخاب زمین و مناقصه برای داشتن شریک سرمایه‌گذار هستیم.

خادمی با تاکید بر اینکه یکی از ظرفیت‌های مهم شهرستان الیگودرز برخورداری از سنگ‌های مرغوب است عنوان کرد: با استفاده از ظرفیت کارخانه تولید کاغذ از سنگ می‌توان بازار سنگ‌بری‌ها را به جایگاه اولیه خود برگردانیم.

وی با اشاره به ۱۱ واحد فعال تولید پودر سنگ در شهرستان الیگودز گفت: یکی از توصیه‌های ما این بوده که بخشی از سنگ‌بری‌های قدیمی و سنتی به صنایع پایین‌دستی مانند پودر سنگ تبدیل شوند.

استاندار لرستان در ادامه سخنان خود با اشاره به شبکه آبیاری سد حوضیان گفت: شبکه‌های سه و چهار این طرح عملیاتی شده و بخشی از شبکه دو این پروژه باقی مانده که قرار شده با هماهنگی بین امور آب و جهاد کشاورزی در آینده نزدیک تکمیل شود.

خادمی همچنین با اشاره به اجرای طرح گردشگری در سد حوضیان ادامه داد: در این راستا با واگذاری زمین و همچنین تهیه طرح نهایی امیدواریم کار خوبی در حوزه گردشگری شهرستان الیگودرز انجام شود.

وی با اشاره به سد رودبار در شهرستان الیگودرز نیز گفت: نزدیک دو هزار و۵۰۰ میلیارد تومان در این پروژه سرمایه‌گذاری صورت گرفته و ۴۵۰ مگاوات تولید برق در آن صورت می‌گیرد.

استاندار لرستان با بیان اینکه طراحی اولیه این پروژه تولید هزار مگاوات برق بوده است گفت: برای اینکه این ۴۵۰ مگاوات تولید برق به هزار مگاوات برق برسد، نیازمند هزار میلیارد تومان اعتبار هستیم که یکی از پیگیری‌های اصلی ما در استان این بوده که ما بقی تولید برق را سد رودبار داشته باشیم.

خادمی همچنین با اشاره به پروژه راهسازی الیگودرز – داران گفت: احداث گاوداری دو هزار راسی در شهرستان الیگودرز یکی دیگر از طرح‌های مورد بازدید بود چرا که یکی از مشکلات موجود در استان کم بودن شیر صنعتی است که این گاوداری ۷۰ هزار تن تولید شیر خواهد داشت.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، استاندار لرستان در پایان با بیان اینکه امیدواریم بتوانیم بخشی از مشکلات این شهرستان را حل کنیم گفت: رفع بخشی از این مشکلات نیازمند کارهای بلند مدت است.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه