کد خبر:60627
پ
سد
نماینده بویراحمد و دنا در مجلس:

تامین آب دنا با بهره‌برداری از سد تنگ سرخ

بهره‌برداری از سد تنگ سرخ، آب شهرستان‌های بویر احمد، دنا و همچنین مناطق دیگر را تا ۳۰ سال آینده تامین می‌کند.

بهره‌برداری از سد تنگ سرخ ، آب شهرستان‌های بویر احمد، دنا و همچنین مناطق دیگر را تا ۳۰ سال آینده تامین می‌کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نماینده بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی گفت: با بهره‌برداری از سد تنگ سرخ، آب شهرستان‌های بویر احمد و دنا و همچنین مناطق دیگر تا ۳۰ سال آینده تامین خواهد شد.

غلام محمد زارعی عصر شنبه در جلسه بررسی مشکلات روستاهای حاشیه شهر یاسوج با محوریت “مهریان” افزود: در سال جاری ۱۴ میلیارد تومان برای سد تنگ سرخ تخصیص یافته است و پروژه سد تنگ سرخ با اقدامات انجام شده سرعت مناسبی گرفته است و با بهره‌برداری از آن شاهد تحول در حوزه تامین آب استان خواهیم بود.

زارعی اظهار کرد: در بودجه سال ۹۷، ۳۰ میلیارد تومان برای سد تنگ سرخ پیش‌بینی شده است.

زارعی ابراز داشت: با توجه به خشکسالی سال‌های اخیر، مشکلاتی در حوزه تامین آب برخی مناطق به وجود آمده است که مدیریت مناسب و هدفگذاری برای تامین آب این حوزه‌ها ضروری است.

نماینده بویر احمد و دنا در مجلس تصریح کرد: در مناطقی مانند “مهریان” مشکلاتی در حوزه تامین آب کشاورزی، شرب و همچنین بهبود و اصلاح شبکه برق وجود دارد که هدفگذاری برای حل آن‌ها انجام می‌شود.

زارعی گفت: برای تامین آب منطقه هدف با مدیریت مناسب،  ضمن توجه به حوزه کشاورزی با اولویت قرار دادن تامین آب منطقه اقدامات لازم انجام می‌شود.

زارعی بیان داشت: در بخش اصلاح و توسعه شبکه برق، تا پایان دی ماه رفع دو مشکل اولویت‌دار و مطرح شده در جلسه انجام خواهد شد.

زارعی ابراز داشت: از دیگر مشکلات منطقه مهریان در رابطه با کانال‌های آب در کنار فرودگاه و مباحث اراضی خارج از محدوده فرودگاه، تعیین تکلیف جداول درون فرودگاه و نحوه آبیاری زمین‌های هدف منطقه است که باید اقدامات لازم عملیاتی شود.

نماینده بویر احمد و دنا گفت: منطقه مهریان قریب به ۱۳ هزار نفر جمعیت دارد و با توجه به فاصله زیاد ایستگاه‌های خدمات ایمنی و آتش‌نشانی، برنامه‌ریزی برای احداث ایستگاه‌های خدمات‌رسان در این منطقه انجام می‌شود.

وی با اشاره به لزوم استفاده بهینه از منابع آبی در منطقه مهریان، بر بهبود ظرفیت‌های آبی، توسعه و اصلاح شبکه‌ها و جلوگیری از هدر رفت منابع تاکید کرد.

زارعی گفت: سیاست ما در آینده این است که مشکلات تامین آب به صورت یکپارچه حل شود و تصفیه خانه شهر یاسوج  تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و برای مناطق مادوان، مهریان و بلهزار و … تامین آب از تنگه کبوتری برنامه‌ریزی شده است.

وی افزود: همچنین توسعه متوازن روستاها و رفع مشکلات این روستاها مورد تاکید است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نماینده بویر احمد و دنا در مجلس شورای اسلامی در پایان به بهبود وضعیت فرودگاه یاسوج اشاره کرد و بیان داشت: تاکنون قریب به ۱۵۰ میلیارد تومان برای توسعه، بهسازی، تعریض باند و سیستم‌های ناوبری فرودگاه یاسوج هزینه شده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه