کد خبر:60511
پ
Untitled
با حضور رئیس‌جمهور

افتتاح فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار

حسن روحانی در افتتاحیه فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار، موقیعت این بندر برای اتصال مسیر جنوب و شمال به اقیانوس را حائر اهمیت عنوان کرد.

رئیس‌جمهور در جریان سفر به جنوب سیستان و بلوچستان گفت: بندر شهید بهشتی چابهار موقعیت و جایگاهی دارد که می‌تواند کریدور جنوب و شمال را به اقیانوس متصل کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، حجت الاسلام حسن روحانی صبح امروز در حاشیه مراسم افتتاح فاز نخست طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امروز یک روز تاریخی و مبارک برای ایران و چابهار است.

وی افزود: امروز فاز نخست طرح توسعه بندر مهم و بین‌المللی شهید بهشتی چابهار را افتتاح می‌کنیم و این بندر موقعیت و جایگاهی دارد که می‌تواند کریدور جنوب و شمال را در یک مسیر کوتاه قرار بدهد و این کریدور را به اقیانوس متصل کند.

وی ادامه داد: کریدورهای دیگر ما در واقع جنوب به شمال را به هم متصل می‌کنند اما این کریدور به اقیانوس متصل می‌شود و از این نظر دارای اهمیت است.

رئیس‌جمهور گفت: این کریدور علاوه بر این موارد دارای اهمیت اقتصادی است زیرا کالا در زمان کوتاه‌تر و در زمان مناسب‌تر در اختیار کشورهای همسایه قرار می‌گیرد و کشورهای شرقی ما همچون افغانستان و کشورهای شمالی ما همچون کشورهای آسیای میانه را به جنوب و به اقیانوس متصل می‌کند.

وی خاطر نشان کرد: این بندر از نظر سیاسی هم بسیار اهمیت دارد زیرا ما را با کشورهای شرقی و شمالی و حتی کشورهای اروپایی در آینده متصل می‌کند و این موضوع  از لحاظ سیاسی برای ما بسیار حائز اهمیت است.

وی تصریح کرد: علاوه بر این‌ها در مجموع این بندر برای خود استان سیستان و بلوچستان هم دارای اهمیت است، مخصوصا بعد از اینکه راه‌آهن سراسری هم به این بندر متصل شود.

حجت الاسلام روحانی اظهار داشت: امروز پنج پست اسکله افتتاح شد که در واقع بیش از ۲۰۰ هکتار استحصال شده و همینطور پسکرانه‌هایی که در حال آماده شدن است همه این موارد هم می‌تواند برای مردم ایران و استان سیستان و بلوچستان اشتغال‌زا باشد و هم می‌تواند ارتباط ما را با دنیا نزدیک‌تر کند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس‌جمهور در پایان گفت: اتصال کریدور شمال و جنوب به اقیانوس برای منطقه، ایران و جهان دارای اهمیت است و خوشحالیم که امروز اولین فاز آن افتتاح شد و امیدواریم هرچه سریعتر فازهای بعدی آن ادامه پیدا کند.

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه