اخبار برگزیده

کد خبر:60501
پ
محسن
معاون وزیر صنعت در همایش بین‌المللی صنعت مبلمان خبر داد

اشتغال بیش از هفتاد هزار نفر در صنعت مبلمان

هفتاد هزار نفر در صنعت مبلمان کشور مشغول به کار هستند که پنجاه و شش هزار نفر آن‌ها در واحدهای صنفی و بقیه در واحدهای صنعتی فعالیت دارند.

هفتاد هزار نفر در صنعت مبلمان کشور مشغول به کار هستند که پنجاه و شش هزار نفر آن‌ها در واحدهای صنفی و بقیه در واحدهای صنعتی فعالیت دارند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۷۰ هزار نفر در صنعت مبلمان کشور مشغول به کار هستند که ۵۶ هزار نفر در واحدهای صنفی و بقیه در واحدهای صنعتی فعالیت دارند.

«محسن صالحی‌نیا» امروز (یکشنبه) در دهمین همایش بین‌المللی صنعت مبلمان، طراحی، هنر، دکوراسیون و صنایع وابسته (دکو ۲۰۱۷) در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما افزود: هشت هزار واحد صنعتی کشور در صنف مبلمان مشغول به فعالیت هستند که ۸۰ درصد آن‌ها واحدهای کوچک و صنعتی و بقیه شامل واحدهای متوسط هستند که در شهرک‌های صنعتی واقع شده‌اند.

به گفته این مقام مسئول، تشکیل شورای صنعت مبلمان و ارتباط با کشورهایی نظیر آلمان و اسپانیا در توسعه این بخش از صنعت و خدمات وابسته آن موثر است و تولید فکر، توجه به فرآیند تولید تا فروش و بازاریابی از جمله مسائلی است که باید در این صنعت مورد توجه واقع شود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت با هماهنگی تشکل‌هایی نظیر اتاق ایران، اتاق اصناف حمایت خود را از این صنعت اعلام می‌کند.

صالحی‌نیا یادآور شد: برای حمایت از صادرات در سال آینده برنامه‌ها و احکام مناسبی پیش‌بینی شده که امید می‌رود با حمایت مجلس شورای اسلامی اجرایی شود.

وی تصریح کرد: تامین منابع و تسهیلات لازم از اولویت‌های اصلی وزارتخانه برای رونق واحدهای کوچک و متوسط فعال در این بخش است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در پایان گفت: تعیین تعرفه‌های گمرکی مناسب و تنظیم روابط برای اقتصادی و رقابتی کردن این صنف از جمله برنامه‌های وزارتخانه برای حمایت از آن در تجارت بین‌الملل است.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه