کد خبر:60231
پ
چابهار
دبیر شورای عالی مناطق آزاد تشریح کرد

نقش منطقه آزاد چابهار در توسعه و آبادانی کشور

چابهار به عنوان منطقه‌ای راهبردی مورد توجه فعالیت‌های اقتصادی است و نقش مهمی در توسعه و آبادانی شرق کشور دارد.

چابهار به عنوان منطقه‌ای راهبردی مورد توجه فعالیت‌های اقتصادی است و نقش مهمی در توسعه و آبادانی شرق کشور دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: انتظار می‌رود منطقه آزاد تجاری_صنعتی چابهار پس از گذشت ۲۴ سال از راه‌اندازی بتواند در راستای رسیدن به اهداف و برنامه‌های اقتصادی سهم موثرتری داشته باشد.

مرتضی بانک، جمعه شب در جمع مدیران و اعضای هیات مدیره منطقه آزاد تجاری_صنعتی چابهار اظهار کرد: چابهار، به عنوان منطقه‌ای راهبردی مورد توجه فعالیت‌های اقتصادی است و نقش مهمی در توسعه و آبادانی شرق کشور دارد.

وی تاکید کرد: مناطق آزاد باید همیشه به دنبال فرصت‌های جدید برای رونق فعالیت‌های اقتصادی، حمایت از بخش خصوصی، سرمایه‌گذاری خارجی، تولید و کسب و کارهای نوین باشند.

وی افزود: تکمیل طرح توسعه بندر شهید بهشتی چابهار نویددهنده توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل ریلی و هوایی است.

بانک ادامه داد: برنامه‌های اولویت‌دار و کنونی مناطق آزاد تلاش برای رفع موانع و نواقص، ایجاد امکانات مناسب‌تر و جدیدتر در این مکان‌ها، استفاده از ظرفیت‌های مشاوره‌ای در طرح‌های توسعه‌ای و پروژه‌ها و استفاده از ظرفیت جوانان به عنوان نیروی محرکه و خلاقیت است.

مشاور رئیس جمهوری و دبیر شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی گفت: سرمایه‌گذار به تضمین‌های کافی و آینده‌نگرانه برای حفظ سرمایه خود در مناطق آزاد نیاز دارد و یکی از کارهای مهم سازمان‌های مناطق آزاد ایجاد اعتماد و داشتن برنامه برای جلب و جذب سرمایه‌گذار است.

بانک بر توسعه گردشگری، تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار تاکید کرد.

مرتضی بانک و هیات همراه وی جمعه شب به منظور شرکت در آیین راه‌اندازی مرحله نخست توسعه بندر شهید بهشتی چابهار وارد این شهرستان شدند.

شهرستان ۲۸۵ هزار نفری چابهار، در کرانه‌های دریای عمان قرار گرفته است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، چابهار به عنوان تنها بندر اقیانوسی ایران به سرزمین موج و مرجان نیز شهره است.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه