کد خبر:60541
پ
پارچه
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان همدان توصیه کرد

جایگزینی کیسه‌های نایلونی با کیسه‌های پارچه‌ای و سلولزی

مردم هنگام خرید مصرف روزانه خود یا هنگام سفر به طبیعت از کیسه خرید پارچه‌ای یا ظروف سلولوزی استفاده کنند زیرا تجزیه این ظروف سریع‌تر انجام می‌شود.

مردم هنگام خرید مصرف روزانه خود یا هنگام سفر به طبیعت از کیسه خرید پارچه‌ای یا ظروف سلولزی به جای کیسه‌های نایلونی استفاده کنند زیرا تجزیه این ظروف سریع‌تر انجام می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان خواستار شد: کیسه‌های پارچه‌ای جایگزین کیسه‌های نایلونی شود.

محمدرضا محمدی پیش از ظهر شنبه در حاشیه بازدید از روند دوخت ساک های پارچه‌ای به منظور استفاده از آن برای میوه و نان توسط توانیابان، گفت:  امروزه استفاده از کیسه‌های نایلونی و ظروف یکبار مصرف به صورت یک عرف درآمده که این موضوع لطمه بزرگی به سلامت مردم و محیط زیست کشور وارد کرده است.

وی گفت: بر همین اساس اداره کل حفاظت محیط زیست استان همدان اقدام به تولید و عرضه تعداد زیادی کیسه پارچه‌ای در نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه میوه در همدان کرده است.

محمدرضا محمدی با بیان اینکه نایلون ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار سال در طبیعت باقی می‌ماند، افزود: اگر امروز برای مقابله و خارج کردن ظرف یکبار مصرف از چرخه زندگی مردم فرهنگ‌سازی نشود به طور قطع مشکلات بیشتری گربیان محیط زیست و مردم را خواهد گرفت.

وی بیان کرد: کیسه‌های پلاستیکی پس از دور ریخته شدن ممکن است به وسیله‌ باد جابجا شده و در آبراه‌ها با مسدود کردن راه آب سبب گندیدگی و زاد و ولد حشرات شوند یا با وارد شدن به چرخه دریایی وارد زنجیره غذایی جانوران دریایی شده و سبب مرگ بسیاری از این حیوانات شود.

محمدی اضافه کرد: امروزه کشورهای مختلفی در جهان تصمیم به ممنوعیت استفاده از کیسه‌های نایلونی گرفته‌اند و فروش و استفاده از کیسه‌های نایلونی ، مالیات سنگینی برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان در پی دارد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر کل حفاظت محیط زیست استان همدان در پایان به عموم مردم توصیه کرد: مردم هنگام خرید مصرف روزانه خود یا هنگام سفر به طبیعت از کیسه خرید پارچه‌ای یا ظروف گیاهی و سلولزی استفاده کنند زیرا تجزیه این ظروف با توجه به ساختار گیاهی سریع‌تر انجام می‌شود و آسیبی برای طبیعت و سلامت خانواده‌ها به همراه ندارند.

 

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
مهر
ارسال دیدگاه