اخبار برگزیده

کد خبر:60445
پ
میلان
هنرمند در نمایشگاه، شیرجه در طعم، سنت و طراحی

افتتاح بزرگترین نمایشگاه صنایع دستی در ایتالیا

بیست و دومین نمایشگاه صنایع دستی میلان با عنوان «هنرمند در نمایشگاه، شیرجه در طعم، سنت و طراحی» افتتاح شده و ایران مهمان افتخاری این نمایشگاه است.

بیست و دومین نمایشگاه صنایع دستی میلان با عنوان «هنرمند در نمایشگاه، شیرجه در طعم، سنت و طراحی» افتتاح شده و ایران مهمان افتخاری این نمایشگاه است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بیست و دومین نمایشگاه صنایع دستی میلان در شمال ایتالیا با حضور جمهوری اسلامی ایران به عنوان مهمان افتخاری، از امروز فعالیت خود را آغاز کرد.

نمایشگاه صنایع دستی میلان، با عنوان «هنرمند در نمایشگاه/ شیرجه در طعم، سنت و طراحی» از امروز شنبه در محل نمایشگاه بین‌المللی شهر میلان، در آستانه جشن‌های کریسمس و سال نو میلادی، به مدت ۹ روز کار خود را آغاز کرد.

ایران با سنت دیرینه و هزاره خود در صنایع دستی به عنوان میهمان افتخاری این دوره از نمایشگاه حضور دارد. هنرمندان ایرانی در سال‌های اخیر نیز همواره در نمایشگاه صنایع دستی میلان حضور داشتند و نخستین غرفه ایرانی در سال ۱۹۹۹ در این نمایشگاه حضور داشت.

به رسمیت شناختن ایران به عنوان مهمان افتخاری، نوعی گواهی دوستی و اعتبار برای سنت هنری بزرگ کشورمان محسوب می‌شود. در این دوره از نمایشگاه صنایع دستی میلان، کالاهایی عرضه می‌شوند که خود معرف فرهنگ هنری ایران هستند. صنایع دستی، سرامیک، پسته، زعفران، خاویار و دیگر محصولات در این نمایشگاه هستند.

در این دوره از نمایشگاه برای اولین بار باند روناک و مجموعه هنرمندان صنایع دستی زبردستان حضور دارند، مجموعه‌ای فعال در تجارت الکترونیکی که با ۱۲ هزار هنرمند، معرف بزرگترین شبکه صنعتی در خاورمیانه است.

در این دوره از نمایشگاه میلان، کارگاه‌های آموزشی فرش و گلدان نیز برگزار می‌شود، کانون جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران، اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، شرکت بین‌المللی ایرانگردی و جهانگردی آزادی نیز حضور دارند.

این نمایشگاه، یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین رویدادهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در زمینه صنایع‌ دستی در جهان محسوب می‌شود و هنرمندان و صنعتگران ایرانی با شرکت در آن می‌توانند به جذب مخاطبان خارجی و ارتقای سطح کارشان بپردازند.

این نمایشگاه که تا روز یکشنبه ۱۹ آذر ماه ادامه دارد، همه روزه از ساعت ۱۰ صبح به وقت محلی (۱۲:۳۰ به وقت تهران) تا ساعت ۲۲:۳۰ فعالیت می‌کند. نمایشگاه صنایع دستی میلان شامل ۱۰ پاویلیون، ۳۲۰۰ غرفه از ۱۰۰ کشور جهان و ۱۵۰ هزار محصول مختلف در مساحتی معادل ۳۲۰ هزار متر مربع می شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، در سال گذشته میلادی بیش از یک میلیون و ۶۷۰ هزار تن ازنمایشگاه صنایع دستی میلان بازدید کردند.

انتهای پیام///

منبع
ایرنا
ارسال دیدگاه