اخبار برگزیده

کد خبر:60281
پ
حباب
رئیس بانک کارگشایی خبر داد

ادامه حراج سکه تا تخلیه کامل حباب

حراج سکه تاکنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده و تا تخلیه کامل حباب ادامه می‌یابد.

حراج سکه تاکنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده و تا تخلیه کامل حباب ادامه می‌یابد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس بانک کارگشایی با بیان اینکه به منظور تخلیه کامل حباب، حراج سکه ادامه می‌یابد، گفت: حراج سکه تا کنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده است.

مسعود سلیمانی با اشاره به اینکه در دو روز نخست حراج سکه در بانک کارگشایی پنج هزار قطعه سکه تمام بهار آزادی و نیم بهار آزادی فروخته شده است، اظهار کرد: در روز نخست، بسته‌های ۲۰ قطعه‌ای سکه به حراج گذاشته شد، اما در روز دوم، بسته‌های ۵۰ قطعه‌ای نیز اضافه شد و در ادامه بسته‌های حاوی ۱۰۰ قطعه سکه نیز عرضه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه تاکنون پنج هزار سکه در قالب ۱۲۰ فقره رسید در دو حراج گذشته فروخته شده است، ادامه داد: بجز یک مورد که آن هم ناشی از بی‌اطلاعی خریدار بود، تمام قیمت‌های اعلام شده در حراج بانک کارگشایی، زیر قیمت بازار بود و نتیجه آن نیز کاهش قیمت سکه در بازار آزاد بوده است.

به گفته سلیمانی، لحظاتی پیش از شروع حراج سکه در روز نخست، نرخ سکه تمام بهار آزادی در بازار یک میلیون و ۴۶۰ هزار تومان بود، اما با آغاز حراج، این قیمت در بازار به یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان کاهش یافت.

وی اظهار کرد: قیمت سکه تمام بهار آزادی در بازار تا یک میلیون و ۳۶۰ هزار تومان نیز رسید که نشان می دهد حدود ۱۰۰ هزار تومان از حباب سکه خالی شده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس بانک کارگشایی در پایان تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
صدا و سیما
ارسال دیدگاه