اخبار برگزیده

کد خبر:60372
پ
بیمه+تامین+اجتماعی

اجباری بودن بیمه نیروهای فنی و مهندسی اعزامی به خارج از کشور

بیمه نیروهای فنی و مهندسی که از سوی شرکت‌های داخلی به خارج ازکشور اعزام می‌شوند، اجباری است و کارفرما موظف است حق بیمه مربوط به هرماه را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.

بیمه نیروهای فنی و مهندسی که از سوی شرکت‌های داخلی به خارج ازکشور اعزام می‌شوند، اجباری است و کارفرما موظف است حق بیمه مربوط به هرماه را به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.

 

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، نیروهای فنی و مهندسی یکی از گروههای ایرانیان مقیم خارج از کشور هستند که تحت پوشش تامین اجتماعی قرار می گیرند،این نیرو ها  از طریق شرکت های داخلی به سایر کشورها اعزام می شوند.

اجباری بودن بیمه نیروهای فنی و مهندسی اعزامی به خارج از کشور

براساس گزارش سازمان تامین اجتماعی، لیست حق بیمه نیروهای فنی و مهندسی اعزامی به خارج از کشور باید از طریق دفتر مرکزی شرکت اعزام کننده در داخل کشور به سازمان تامین اجتماعی ارسال و پرداخت شود.
بنابراین گزارش، بیمه نیروهای فنی و مهندسی اعزامی به خارج از کشور از نوع اجباری است واین قبیل افراد همانند سایر بیمه شدگان تحت پوشش، می توانند از تمامی تعهدات قانونی این سازمان بهره مند شوند.

در این ارتباط شرکت هایی که به امر اعزام نیروهای فنی و مهندسی به خارج از کشور مبادرت می ورزند، موظفند در خصوص ارائه لیست پرداخت حق بیمه وفق ماده ٣٩ قانون تأمین اجتماعی اقدام کنند. بر این اساس، کارفرما موظف است حق بیمه مربوط به هرماه را حداکثر تا آخرین روز ماه بعد به سازمان تامین اجتماعی بپردازد.

علاوه براین، دیگرایرانیان مقیم خارج از کشور اعم از اینکه شاغل باشند و یا غیر شاغل می توانند برای بیمه شدن و یا تکمیل سوابق بیمه ای خود نزد سازمان تامین اجتماعی اقدام کنند و ماهیت بیمه این گروه از ایرانیان خارج از کشور اختیاری است.

 

سازمان تامین اجتماعی ۱۸ نوع خدمت به بیمه شدگان در کشور ارائه می دهد

سازمان تامین اجتماعی با حدود ۴۲ میلیون بیمه شده،۱۸ نوع خدمت به بیمه شدگان، مستمری بگیران و بازنشستگان درسراسر کشور ارائه می دهد، البته تاکنون حدود سه میلیون نفر از ایرانیان خارج از کشور نیز اقدامات لازم برای بیمه پردازی به این سازمان را انجام داده اند.

بخش بیمه ای سازمان تامین اجتماعی دارای ۴۸۰ شعبه در سراسرکشوراست و خدمات بیمه ای گسترده این سازمان از طریق این واحدها به جامعه تحت پوشش ارائه می شود، همچنین برای تسهیل امور و دسترسی آسان تر مردم به سازمان شعب اقماری و کارگزاری های سازمان نیز به عنوان واحدهای وابسته به شعب مشغول به فعالیت هستند.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، سازمان تامین اجتماعی در سراسر کشور دارای مراکز مختلف بیمه ای و درمانی است، ۳۵۶ بیمارستان و درمانگاه تامین اجتماعی بخش قابل توجهی از خدمات درمانی مورد نیاز بیمه شدگان را به صورت رایگان تامین می کند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه