اخبار برگزیده

کد خبر:60129
پ
adnoc101

سرمایه‌گذاری شرکت نفت ابوظبی خارج از امارات متحده عربی

تولیدکننده نفت دولتی ابوظبی با هدف تحکیم روابط با مشتریانش و گسترش دارایی‌های خود قصد دارد با سرمایه‌گذاری در خارج از امارات متحده عربی به سایر تولیدکنندگان نفت خلیج فارس و اعضای اوپک ملحق شود.

تولیدکننده نفت ابوظبی با هدف تحکیم روابط با مشتریانش و گسترش دارایی‌های خود قصد دارد با سرمایه‌گذاری در خارج از امارات متحده عربی به سایر تولیدکنندگان نفت خلیج فارس و اعضای اوپک ملحق شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی، در توییتر خود اعلام کرد: شرکت ملی نفت ابوظبی (ادنوک) قصد دارد در پنج سال آینده ۴۰۰ میلیارد درهم (۱۰۹ میلیارد دلار) هزینه صرف کند. بخشی از این سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی شده ممکن است در پالایشگاه‌هایی که خارج از کشور وجود دارند، وارد شود در حالیکه ادنوک قصد دارد تا سال ۲۰۳۰ تولید گاز غیرمرسوم را آغاز کند.

وی پس از نشست شورای عالی نفت که عالی‌ترین نهاد سیاستگذاری ابوظبی برای صنعت نفت است، در توییتی نوشت: این امیرنشین از طریق سرمایه‌گذاری‌های پایین دستی بین‌المللی استراتژیک دارایی‌های خود را گسترش خواهد داد.

سرمایه‌گذاری شرکت نفت ابوظبی خارج از امارات متحده عربی

ابوظبی با سرمایه‌گذاری در خارج از امارات متحده عربی به سایر تولیدکنندگان نفت خلیج فارس و اعضای اوپک ملحق می‌شود که در مواجهه با عرضه رقیب شامل نفت آمریکا، درصدد اطمینان از تقاضای بلندمدت برای نفتشان هستند. عربستان سعودی و کویت در پالایشگاه‌ها و کارخانه‌های پتروشیمی در چین و ویتنام سرمایه‌گذاری می‌کند در حالیکه ونزوئلا مالک شرکت نفت سیگو است که اپراتور پمپ بنزین و پالایشگاه آمریکایی است.

ابوظبی که حدود ۶ درصد از ذخایر نفت جهان را در اختیار دارد، عمده نفت خود را به آسیا می‌فروشد و ادنوک مایل است حضور خود در این منطقه را افزایش دهد.

سلطان الجابر، مدیرعامل ادنوک در مصاحبه با بلومبرگ در ابوظبی گفت: ما ممکن است سرمایه‌گذاری‌های خود در کسب و کار پایین دستی در آسیا را مورد بررسی قرار دهیم که به معنای ظرفیت پالایش یا پتروشیمی بیشتر است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، ادنوک با فروش سهم در برخی از واحدهایش، در حال گسترش نقش سنتی خود فراتر از تولید و صادرات نفت است و ایجاد یک واحد بازرگانی و یافتن شریک و سرمایه گذاران در فعالیت‌های خود در امارات را بررسی می‌کند.

انتهای پیام///

منبع
مرکز اطلاع رسانی و اخبار صنایع
ارسال دیدگاه