اخبار برگزیده

کد خبر:60197
پ
کیش

برگزاری نوزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی

نوزدهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی در جزیره کیش برگزار می‌شود.

نوزدهمین همایش و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی با حضور شرکت‌های داخلی و خارجی بیستم تا بیست و سوم آذر ماه در جزیره کیش برگزار می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، با استقبال شرکت‌های داخلی و خارجی، صاحبان صنایع، بازرگانان، کارشناسان، محققان و خبرگزاری‌ها، نوزدهمین همایش بین‌المللی صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی در جزیره کیش برگزار می‌شود.

تعیین جایگاه ویژه برای سواحل و بنادر کشور در برنامه ششم توسعه که متکی بر نیروی انسانی و توسعه پایدار است، نشان از اهمیت و محوریت دریا در توسعه اقتصادی دارد. دریا و سواحل با توجه به پتانسیل فوق‌العاده‌ در روند اجرای اقتصاد مقاومتی، می‌توانند بخش بزرگی از اهداف اقتصادی کشور را محقق سازند، به طوری که علاوه بر ایجاد درآمدزایی، ارزآوری، ایجاد اشتغال، تامین نیازهای ساکنان بومی و بسیاری از موارد اقتصادی دیگر، به حفظ و ثبات بافت جمعیتی شهرهای ساحلی نیز قوام بخشند.

بر این اساس برای ایجاد زیرساخت‌‌های مورد نیاز جهت تحقق هر چه بهتر سیاست‌‌های اقتصاد مقاومتی در توسعه دریا محور، ارگان‌ها و نهاد‌های مرتبط برنامه‌های مختلفی را در سطح ملی و بین‌المللی جهت معرفی و پرداختن به این حوزه استراتژیک در دستور کار خود دارند. از جمله این برنامه‌ها که نگاهی راهبردی به دریا دارد، برگزاری همایش صنایع دریایی و نمایشگاه بین‌المللی صنایع دریایی و دریانوردی توسط انجمن مهندسی دریایی ایران است که هجده دوره آن با حمایت منطقه آزاد کیش و همکاری ارگان‌های دریایی کشور برگزار شده است.

این همایش و نمایشگاه که معتبرترین رویداد دریایی کشور است با هدف ارائه پیشنهادات و راهکارهای اجرایی، افزایش تعامل و عرضه آخرین دستاوردهای صنایع دریایی و صنایع وابسته، همه ساله شاهد حضور ارگان‌ها و مراکز خصوصی و دولتی، کارشناسان، اساتید و صاحب‌نظران این حوزه است.

جذب بیشتر بازارهای بزرگ صنایع دریایی به کارخانجات و صنایع داخلی، تسریع در اجرای آیین‌نامه‌های قانون حمایت از توسعه صنایع دریایی، آشنایی هر چه بیشتر مسئولان با صنایع دریایی و مسائل آن، بررسی حداکثر استفاده از توان و ظرفیت صنایع داخلی و ارائه برنامه‌ها و دیدگاه‌های مسئولان اجرایی و قانونگذاری کشور در خصوص صنایع دریایی از دیگر اهداف برگزاری این همایش و نمایشگاه است.

گفتنی است، هجدهمین دوره این همایش و نمایشگاه سال گذشته در جزیره کیش برگزار شد که با استقبال خوب شرکت‌های داخلی و خارجی، صاحبان صنایع، بازرگانان، کارشناسان، محققان و خبرگزاری‌ها روبرو شد. نوزدهمین دوره آن ۲۰ تا ۲۳ آذر ماه امسال در جزیره کیش برگزار می شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، خاطرنشان می‌شود، مدیریت و اقتصاد دریایی، صنایع نفت و گاز دریایی، دریانوردی و حمل و نقل دریایی، قوانین، مقررات و استانداردها، ایمنی، بهداشت و محیط زیست دریایی، شرایط محیطی دریا، طراحی و ساخت شناورهای دریایی، تاسیسات ساحلی و فرا ساحلی، فناوری های نوین و انرژی‌های تجدیدپذیر دریایی و سرمایه‌های انسانی محورهای اصلی نوزدهمین همایش بین‌المللی صنایع دریایی است.

انتهای پیام///

منبع
مارین نیوز
ارسال دیدگاه