اخبار برگزیده

کد خبر:60014
پ
سد
معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان خبر داد

زمان بازگشایی سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان

زمان بازگشایی سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان بستگی به مصوبه شورای هماهنگی دارد که به ریاست وزیر نیرو تشکیل می‌شود.

معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان در مورد زمان بازگشایی سد زاینده‌رود برای کشت کشاورزان گفت: این موضوع بستگی به مصوبه شورای هماهنگی حوضه زاینده‌رود دارد که به ریاست وزارت نیرو تشکیل می‌شود، که زمان و تاریخ بازگشایی را تصمیم‌گیری می‌کنند. هنوز برای بازگشایی سد زاینده‌رود تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، علی بصیرپور با بیان اینکه میزان حجم سد زاینده‎رود حدود ۱۵۳.۵ میلیون متر مکعب است گفت: حدود ۱۰.۵ درصد از حجم سد زاینده‌ رود دارای آب است.

وی در گفت‌وگو با خبرنگاران در اصفهان پیرامون حجم سد زاینده‌رود اظهار داشت: میزان حجم سد زاینده‌رود ۱۵۳٫۵ میلیون متر مکعب است.

او با بیان اینکه سال گذشته ۱۴۵ میلیون مترمکعب آب در سد زاینده‌ رود بود، افزود: از این رو باید گفت حجم فعلی سد زاینده‌رود نسبت به عدد مشابه در سال گذشته شش درصد افزایش را نشان می‌دهد، همچنین متوسط بلندمدت ۶۵۰ میلیون ‌متر مکعب بوده است که ۷۶ درصد کاهش را نشان می‌دهد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع،  معاون بهره‌برداری شرکت آب منطقه‌ای اصفهان، با اشاره به میزان بارش‌ها در سال جاری گفت: بارندگی کوهرنگ در سال جاری ۵۲ میلی‌متر بوده و در همین تاریخ میزان بارندگی در سال گذشته ۵۷ میلی‌متر بوده که کاهش ۹ درصدی را نشان می‌دهد. همچنین در بلندمدت ۱۸۵ میلی‌متر بارش بوده که ۷۲ درصد کاهش داشته است.

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
تسنیم
ارسال دیدگاه