کد خبر:59683
پ
یلدا
عضو هیات نمایندگی اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد

لزوم به‌کارگیری بانوان در توسعه اقتصادی

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در همایش ملی زنان در اتاق بازارگانی شیراز بر لزوم به‌کارگیری بانوان در توسعه اقتصادی تاکید کرد.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در همایش ملی زنان در اتاق شیراز با اشاره به عدم تدوین استراتژ‌های لازم برای نقش‌آفرینی زنان بر لزوم به‌کارگیری بانوان در توسعه اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به عدم تدوین استراتژی‌های لازم برای نقش‌آفرینی زنان در توسعه اقتصادی گفت: از توان زنان باید در توسعه اقتصادی استفاده شود.

یلدا راهدار در همایش ملی زنان و توسعه در اتاق بازرگانی شیراز، با بیان اینکه اعتقاد داریم در کشور، رشد و توسعه اقتصادی عموما به جای یکدیگر به کار برده می شود، گفت: در طول سال‌های گذشته، تلاش کردیم تا اعداد و ارقام حضور زنان در برخی مراکز را افزایش دهیم؛ اگرچه در جهت توسعه یافتگی جامعه و حضور زنان در بطن آن و نیز ایفای نقش اصلی آنها برای کمک به توسعه، تلاش خاصی صورت نگرفته است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران افزود: هویت اجتماعی و اقتصادی زنان در بتن جامعه، یکی از مسائل مهم به شمار می رود، بنابراین در شرایطی که در بمباران تبلیغاتی فضاهای فیزیکی و مجازی قرار داریم، باید به نقش زنان در توسعه پرداخته و استراتژی‌هایی را تدوین کنیم تا از توان ۵۰ درصد نیروی انسانی کشور، بهره برداری بیشتری صورت گیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، عضو هیات نمایندگی اتاق بازرگانی ایران در پایان تصریح کرد: توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی باید به صورت متوازن صورت گیرد؛ چراکه اگر تنها به یک بعد از توسعه امور توجه کنیم، آن زمان جامعه رشدیافته ولی نامتوازن شکل می گیرد؛ در حالیکه همه این موارد باید به صورت توامان مورد برنامه ریزی قرار گیرد.

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

20 + شانزده =

کلید مقابل را فعال کنید