کد خبر:59851
پ
۲۳۰۷۹۹_orig

صادرات نفت لایه نفتی پارس جنوبی از ۴،۷ میلیون بشکه گذشت

با بارگیری نهمین محموله نفت لایه نفتی پارس جنوبی، تولید تجمعی و صادرات نفت این میدان مشترک از مرز ۴،۷ میلیون بشکه عبور کرد.

با بارگیری نهمین محموله نفت لایه نفتی پارس جنوبی تولید تجمعی و صادرات نفت این میدان مشترک از مرز ۴،۷ میلیون بشکه عبور کرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی که تولید آزمایشی از آن ۲۹ اسفند ماه پارسال آغاز شده بود، ۲۷ فروردین ماه امسال همزمان با افتتاح پنج فاز پارس جنوبی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و مذاکرات برای پیگیری فرایند توسعه این میدان مشترک در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی با شرکت‌‏های بین‎المللی ادامه دارد.

 

صادرات نفت لایه نفتی پارس جنوبی از ۴،۷ میلیون بشکه گذشت

حمدحسین دانشفر، مدیر تولید شرکت نفت فلات قاره ایران اعلام کرد: تاکنون بالغ بر چهار میلیون و ۷۳۰ هزار بشکه نفت از لایه نفتی پارس جنوبی برداشت شده است.

وی با اشاره به مسئولیت شرکت نفت فلات قاره ایران در لایه نفتی پارس جنوبی مشتمل بر مدیریت عملیات بهره‎برداری از چاه‎ها و شناور فرآورشی FPSO کوروش و صادرات نفت خام افزود: عملیات بارگیری نهمین محموله نفت این میدان مشترک روز گذشته (سه‎شنبه، هفتم آذرماه) به پایان رسید بر اساس برنامه‎ریزی بعمل آمده، دهمین محموله نیز هفته آخر آذر ماه امسال بارگیری می‎شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، بر اساس این گزارش، طرح توسعه لایه نفتی پارس جنوبی که تولید آزمایشی از آن ۲۹ اسفند ماه پارسال آغاز شده بود، ۲۷ فروردین ماه امسال همزمان با افتتاح پنج فاز پارس جنوبی با حضور رئیس جمهوری افتتاح شد و مذاکرات برای پیگیری فرایند توسعه این میدان مشترک در قالب الگوی جدید قراردادهای نفتی با شرکت‌‏های بین‎المللی ادامه دارد.

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۵

منبع
ایلنا
ارسال دیدگاه