اخبار برگزیده

کد خبر:59816
پ
بنزین

رکورد تولید بنزین در کشور شکسته شد

فعال‌سازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس، تولید روزانه این پالایشگاه را به ۱۲ میلیون لیتر رساند و رکورد تولید بنزین در کشور شکسته شد.

با فعال‌سازی واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس رکورد تولید بنزین در کشور شکسته شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، مدیر عامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس در این خصوص گفت: با این فعال‌سازی تولید روزانه این پالایشگاه از ۹ میلیون لیتر به ۱۲ میلیون لیتر افزایش یافت.

محمدعلی دادور افزود: از ساعت یک بامداد سه‌شنبه هفت آذر خوراک به واحد ایزومریزاسیون پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس تزریق و این واحد برای تولید بنزین با استاندارد یورو چهار آماده شد.

وی تصریح کرد: با راه‌اندازی این واحد روزانه ۱۲ میلیون لیتر بنزین یورو چهار و یورو پنج تولید می‌شود که در صورت راه‌اندازی دو واحد دیگر٬ مجموع تولید بنزین به ۳۶ میلیون لیتر در روز خواهد رسید.

دادور با اشاره به اینکه مرحله نخست پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس اردیبهشت سال جاری با حضور رئیس‌جمهور به بهره‌برداری رسید، اضافه کرد:  عملیات ساخت پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج‌فارس با هدف قطع وابستگی کشور به بنزین وارداتی و کاهش فروش خام نفت از بهمن ۸۵ آغاز شد.

مدیر عامل پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس تصریح کرد: خوراک (میعانات گازی) موردنیاز این پالایشگاه از طریق یک خط لوله به طول بیش از ۳۸۸ کیلومتر از پالایشگاه‌های گازی عسلویه تأمین می‌شود.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، پالایشگاه نفت ستاره خلیج‌فارس بزرگ‌ترین پالایشگاه جهان به لحاظ وسعت بوده و مساحت ۷۰۰ هکتاری پیش‌بینی‌شده، قابلیت توسعه آن در آینده را فراهم کرده است. در این پالایشگاه روزانه ١٢ میلیون لیتر بنزین یورو ۴، چهار و نیم میلیون لیتر گازوئیل یورو۴ ، یک‌میلیون لیتر نفت سفید یورو ۴ و یک‌میلیون و ٣٠٠ هزار لیتر گاز مایع (ال ‎ پی ‎ جی) یورو ۴ تولید می‌شود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۸۵

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳