کد خبر:59759
پ
پوری
رئیس سازمان خصوصی‌سازی

تحول مثبتی در شرکت‌های واگذارشده رخ داده است

سازمان خصوصی‌سازی بر شرکت‌های واگذارشده نظارت می‌کند و نتایج حاصله از بررسی‌ها نشان می‌دهد در مجموع تحول مثبتی در این شرکت‌ها رخ داده است.

سازمان خصوصی‌سازی بر شرکت‌های واگذارشده نظارت می‌کند و نتایج حاصله از بررسی‌ها نشان می‌دهد در مجموع تحول مثبتی در این شرکت‌ها رخ داده است.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به این که این سازمان بر شرکت‌های واگذارشده نظارت می‌کند گفت: نتایج حاصله از بررسی‌ها نشان می‌دهد در مجموع تحول مثبتی در شرکت‌های واگذارشده رخ داده است.

پوری حسینی با اشاره به این که پس از واگذاری سهام شرکت‌های دولتی، توسط سازمان خصوصی‌سازی شرکت‌ها را رها نکرده و نظارت‌هایی در این زمینه انجام داده و واگذاری‌ها آسیب‌شناسی می‌شود گفت: نه تنها در اذهان عمومی بلکه در برخی اذهان خواص هم این‌گونه تصور می‌شود که خصوصی‌سازی به نابودی شرکت‌ها منجر می‌شود.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی افزود: بر این اساس تا کنون کارهای پژوهشی زیادی توسط این سازمان پس از واگذاری سهام شرکت‌های دولتی در زمینه آسیب‌شناسی واگذاری‌ها انجام شده است و به عنوان مثال در سال ۹۵ دو گروه متخصص، خارج از بدنه دولت به ارزیابی شرکت‌های واگذارشده از جنبه‌های مختلف پرداختند.

وی اضافه کرد: در این کار پژوهشی ۹۲ شرکتی که توسط سازمان خصوصی‌سازی به صورت کنترلی واگذار شده‌اند از نظر ۲۷ معیار مورد بررسی قرار گرفتند که نتیجه آن، برگزاری همایشی در مرداد سال جاری بود که در آن از شرکت‌هایی که رتبه برتر را در زمینه ارتقای معیارهای مختلف پس از واگذاری کسب کرده بودند، تقدیر شد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و اخبار صنایع، رئیس سازمان خصوصی‌سازی در پایان با بیان این که نتایج حاصله از این بررسی نشان می‌دهد در مجموع تحول مثبتی در شرکت‌های واگذارشده رخ داده است، گفت: به عنوان مثال زمانی که این ۹۲ شرکت را به صورت بلوکی واگذار کردیم مجموع افراد شاغل در آن‌ها ۱۰۹ هزار نفر بود که چند سال پس از واگذاری نه تنها مجموعه افراد شاغل در این شرکت‌ها کم نشده، بلکه به عدد ۱۱۳ هزار نفر نیز رسیده بود.

 

 

 

 

 

 

انتهای پیام///

کد خبرنگار: ۴۰۴۹۰

کد اپراتور: ۳۱۴۶۳

منبع
مهر
ارسال دیدگاه